SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Raport sponsoring sportowy: piłka nożna najchętniej wspierana

Blisko 80 proc. polskich firm angażujących się w sponsoring przewiduje wzrost rynku sponsoringu sportowego w najbliższych latach.

Rola sponsoringu jako narzędzia komunikacji firm stale rośnie, a sport jest dziedziną zdecydowanie najczęściej wspieraną przez przedsiębiorstwa w Polsce - wynika z raportu wydanego przez agencję marketingu sportowego SportWin oraz Pentagon Research.

Jakie obszary sponsoruje Państwa firma?

Prawie 90 proc. polskich firm wspierających sport wyraża zadowolenie z prowadzenia działań sponsoringowych, a co czwarta planuje wyraźne zwiększenie wydatków na tę formę promocji.

Czy są Państwo zadowoleni z wyników działań sponsoringowych?

Czy mają Państwo zamiar w przyszłości budżet przeznaczony na sponsoring?

Sponsorzy najchętniej wspierają piłkę nożną, siatkówkę i sporty motorowe, ale przewidują też swoje rosnące zaangażowanie w piłce ręcznej i sportach zimowych.

Jakie dyscypliny sportu sponsoruje Państwa firma?

Które z dyscyplin sportowych, Państwa zdaniem mogą w przyszłości liczyć się z zainteresowaniem sponsorów?

Badanie zostało przeprowadzone przez Pentagon Research w dniach 1 czerwca – 31 sierpnia 2010 r. na próbie 100 respondentów. Metodą badawczą zastosowaną do realizacji badania była ankieta internetowa (CAWI). Dobór próby miał charakter celowy. O wypełnienie kwestionariusza proszeni byli pracownicy działów marketingu firm wykorzystujących działania sponsoringowe.

Dołącz do dyskusji: Raport sponsoring sportowy: piłka nożna najchętniej wspierana

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl