SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Reaguj. Masz prawo” - Kinga Preis i Jakub Gierszał w kampanii przeciw przemocy wobec dzieci (wideo)

Rzecznik Praw Dziecka rozpoczął kampanię „Reaguj. Masz prawo” zwracającą uwagę na przemoc wobec dzieci. W akcję zaangażowali się m.in. aktorzy Kinga Preis i Jakub Gierszał.

„Reaguj. Masz prawo” - Kinga Preis i Jakub Gierszał w kampanii przeciw przemocy wobec dzieci (wideo)

Kampania „Reaguj. Masz prawo” pokazuje, że dorośli często nie reagują na akty krzywdzenia dzieci, których są świadkami. W badaniu TNS OBOP zrealizowanym w ub.r. na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka aż jedna trzecia respondentów stwierdziła, że nie powinni się wtrącać w to, jak rodzice postępują z dziećmi i w sytuacje stosowania kar fizycznych.

Celem rozpoczętej właśnie akcji jest zmiana tej biernej postawy dorosłych. - Bez względu na zaistniałą sytuację, a także nasz wiek, płeć, czy status społeczny każdy z nas powinien reagować na krzywdę wyrządzaną dzieciom - podkreśla Marek Michalak, Rzecznika Praw Dziecka. - Są sytuacje, w których brak reakcji otoczenia, w tym bliskich i sąsiadów, doprowadza do krzywdy dziecka. Ilekroć nie reagujemy na zło wyrządzone najmłodszym, tylekroć dajemy przyzwolenie na cierpienie kolejnego dziecka. Musimy mieć tego świadomość. To jest także nasza indywidualna odpowiedzialność - dodaje Michalak.

W spotach i plakatach dorośli, którzy nie reagują na przemoc wobec dzieci, są pokazywani z czarnymi prostokątami zasłaniającymi oczy, tak jak podejrzani o przestępstwo. Do niezamykania oczu na przemoc wobec dzieci zachęcają m.in. aktorzy Kinga Preis i Jakub Gierszał.

Kampania obejmuje emisję spotów w radiu, telewizji i kinach, plakaty outdoorowe oraz działania internecie. Uruchomiono też serwis jakreagowac.pl, w którym zamieszczone zostaną symulacje sytuacji trudnych wraz z możliwymi rozwiązaniami, a także znajduje się - tak samo jak na profilu akcji na Facebooku - aplikacja pozwalająca podpisać deklarację poparcia inicjatywy „Reaguj. Masz prawo”. Osoby, które ją podpiszą, zostaną ambasadorami kampanii, a ich zdjęcia będą wyświetlane na tysiącach ekranów LED w całej Polsce.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Reaguj. Masz prawo” - Kinga Preis i Jakub Gierszał w kampanii przeciw przemocy wobec dzieci (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hanna
ta kampania to przyzwolenie dla sąsiadów, aby donosić. tam gdzie naprawdę dzieje się krzywda nikt nie reaguje. Przyzwolenie społeczne dla donosów, a całe "dobro dzieci" jest przykrywką, jak i postać Korczaka. Dobro jest wykorzystywane dla zniszczenia więzi międzyludzkich. Chodzi o to, aby społeczeństwo było rozporoszone i zdezorientowane. Ta kampania to tylko przykrywka, dla dzieci nie czyni się nic. Przestańcie gnębić nas rodziców, ja mam dwojkę malych dzieci i żyję w permanentnym strachu i stresie, że oto mogę nie spodobać się komuś z sąsiadów i zwykly krzyk moich dzieci przy zabawie zostanie zinterpretowany jako przemoc! Tak już było i teraz i ja i moje dzieci boimy się i nie ufamy nikomu. Ta kampania to tylko przykrywka!!!!
odpowiedź