SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Red Carpet Media Group ma kredyt na zakup treści

Red Carpet Media Group pozyskała 3 mln zł kredytu inwestycyjnego na zakup treści licencyjnych do swoich stacji telewizyjnych i platformy streamingowej Red Go.

Article

Umowa kredytowa została zawarta przez Red Carpet Media Group z Poznańskim Bankiem Spółdzielczym na trzy lata. Oprocentowanie wynosi WIBOR 3M plus 4 pkt proc. marży.

Kredyt będzie spłacany w 36 miesięcznych ratach do końca września 2026 roku, przy czym do końca września przyszłego roku półka będzie płacić tylko odsetki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Zabezpieczeniem spłaty zobowiązań wynikających z Umowy są: weksel własny wystawiony przez Spółkę oraz poręczenia większościowego akcjonariusza Spółki i podmiotu kontrolującego tego akcjonariusza. Pozostałe główne warunki finansowe kredytu inwestycyjnego nie odbiegają od powszechnie stosowanych warunków rynkowych w tego rodzaju umowach - opisano w komunikacie giełdowym Red Carpet Media Group.

Spółka wyliczyła, że pieniądze z kredytu zostaną przeznaczone na finansowanie i refinansowanie wydatków inwestycyjnych na treści licencyjne emitowane w kanałach Red Carpet TV i Red Top TV oraz na platformie streamingowej Red Go (działającej od połowy ub.r.).

W pierwszej połowie br. Red Carpet Media Group osiągnęła wzrost przychodów z 3,94 do 5,92 mln zł, zysku EBITDA z 1,65 do 3,23 mln zł i zysku netto z 1,44 do 2,16 mln zł. Na koniec czerwca firma nie miała żadnych zobowiązań długoterminowych (czyli do spłaty za minimum 12 miesięcy).

Większościowym akcjonariuszem Red Carpet Media Group jest szef jej rady nadzorczej Leszek Kułak (ma 65,44 proc. walorów). Spółka na warszawskiej giełdzie jest notowana od początku października ub.r., przez minione 12 miesięcy osiągnęła wzrost kursu akcji o 12,5 proc.

Dołącz do dyskusji: Red Carpet Media Group ma kredyt na zakup treści

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Przereklamowany
Kupią kolejne telenowele ? Bo przecież tym jest dzisiaj głównie Red Carpet TV - stacją z telenowelami, a nie żadnym kanałem filmowym.
Naprawcie w końcu jakość dźwięku (najgorszy polski kanał pod tym względem).
odpowiedź
User
Giovanni
Znaczy będzie miejsce na MUX
odpowiedź
User
Marcin
Chcemy Red Carpet TV na multipleksie naziemnym.
odpowiedź