SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowość w Red Carpet TV i ViDoc TV. Prowadzącym Damian Dejman Biedrzycki

Na antenach Red Carpet TV i ViDoc TV debiutuje program z przeglądem mediów społecznościowych, który ma mieć formułę informacyjną.  - Magazyn „Klik News” to taki „Teleexpress” w nowoczesnym wydaniu, bo jest to bardzo dynamiczny program – mówi Wirtualnemedia.pl Damian „Dejman” Biedrzycki, prowadzący nowy format. 

Testowy odcinek „Klik News” ma być wyemitowany w Red Carpet TV we wtorek o 9.55. Magazyn jest podzielony na trzy wydania. Dzielą się one na: przegląd polityki,  show-biznesu i kultury. Premierowe odcinki nadawane będą w poniedziałki, środy i piątki. Polityczne wydanie „Klik News” o 9.55, show-biznesowe o 16.55, a kulturalne o 19.05. Pomiędzy wydaniami premierowymi nadawca wyemituje powtórki. Format będzie też pokazywany przez nowy kanał ViDoc TV, dostępny na MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. Godziny emisji nie zostały jeszcze ustalone.

„Wracamy do formatu informacyjnego”

W kwietniu informowaliśmy, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeprowadziła monitoring Red Carpet TV. Wykazał on m.in., że audycje informacyjne stanowiły 4 proc. czasu nadawania, a powinny 10 proc. Regulator poprosił nadawcę o wyjaśnienia i wezwał do usunięcia naruszenia polegającego na nierealizowaniu zapisów koncesyjnych. Ponowny monitoring wykaże czy stacja działa zgodnie z koncesją. Nadawca tłumaczył wówczas, że struktura programowa pochodzi sprzed pandemii i wystąpił do KRRiT o jej zmianę.

- Wracamy do formatu informacyjnego , ale bieżące informacje dotyczyć będą show biznesu, kultury i wydarzeń z przestrzeni publicznej. Program będzie miał trzy bloki i kilka emisji codziennie. Będzie na obu antenach - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Leszek Kułak, przewodniczący rady nadzorczej Red Carpet Media Group, nadawcy Red Carpet TV i ViDoc TV. 


Jaką formułę ma mieć nowy program? - Magazyn „Klik News” to taki „Teleexpress” w nowoczesnym wydaniu, bo jest to bardzo dynamiczny program. Sprawdzamy co dzieje się w świecie polityki, show - biznesu i kultury. Ale magazyn „Klik News” to nie tylko informacje. To też przegląd komentarzy do poruszanych na antenie wiadomości – mówi prowadzący program.

Biedrzycki pracował jako edytor w Polsat News i Wydarzeniach 24. Do lutego br. był prezenterem telewizji News24, gdzie prowadził m.in. autorski program Się Dzieje z udziałem ludzi ze świata mediów, sztuki i dziennikarstwa. Obecnie publikuje go na łamach YouTube. Nowy prezenter Red Carpet TV i ViDoc TV aktywnie udziela się też na TikToku, gdzie prowadzi cykl szybkich informacji z kraju i ze świata Fast News.

„Klik News” nie jest jedynym programem, który chce nawiązywać do formuły emitowanego od wielu lat w Telewizji Polskiej „Teleexpressu”. Od 1 lutego br. na antenie TV Republika można oglądać „Express Republiki”. Jednym z jego prowadzących jest znany z TVP Rafał Patyra. W przeszłości TVN24 o 17.30 nadawał z kolei „Teleserwis”.

Dołącz do dyskusji: Nowość w Red Carpet TV i ViDoc TV. Prowadzącym Damian Dejman Biedrzycki

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dywaniarz z bazaru
Ciekawa propozycja programowa. Taka innowacyjna, młodzieżowa też trochę. Ja osobiście nie mogę się tych powtórek doczekać, co majo lecieć pomiędzy nowym expresem. Dajcie czadu!
2 10
odpowiedź
User
Anna Lorenc
Nie wszystko ok ale ten pan nie zrobi wam ogladalnosci!
10 1
odpowiedź
User
O muj borze
No pomysł i jakosc na poziomie telewizji studenckiej.
Wróżę temu tworowi dwa miesiące
13 2
odpowiedź