SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Red Lipstick Monster, Nishka i Marysia Górecka wśród bohaterów w największej akcji influencer marketingu IKEA Polska

IKEA w sierpniu br. wystartuje z największą akcją influencer marketingu na polskim rynku. Działania są zaplanowane na 12 miesięcy, weźmie w nich udział kilkudziesięcioro twórców internetowych, w tym Red Lipstick Monster, Crazy Nauka, Nishka czy Marysia Górecka. Za całość działań odpowiada agencja Hash.fm.

Article

IKEA przygotowała szeroko zakrojony długofalowy plan wykorzystania w komunikacji internetowych liderów opinii i twórców internetowych. Oficjalnie program rusza w sierpniu br., ale pierwsze działania są już prowadzone.

Szwedzki gigant rynku urządzania mieszkań ma już za sobą współpracę z twórcami serwisu Crazy Nauka, którzy przygotowali przewodnik krok po kroku po hydroponice, pokazujący, w jaki sposób produkty IKEA mogą pomóc w prowadzeniu domowej hodowli roślin.

Meble i akcesoria szwedzkiego producenta będą bohaterami sesji zdjęciowej do najnowszej książki Red Lipstick Monster. Inny element nadchodzącej współpracy to seria wpisów na blogach Nishki i Marysi Góreckiej na temat urządzania pokojów dziecięcych w poszczególnych etapach wiekowych dzieci wraz z podbudową psychologiczną i sesją foto robioną w salonie IKEA.

- Kampania promująca nowy katalog IKEA będzie wykorzystywała potencjał kilkudziesięciu influencerów - zapowiada w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Paweł Lenarczyk, jeden z menedżerów odpowiedzialnych za komunikację internetową i strategię cyfrową marki IKEA. - Dostrzegamy ogromny potencjał w tym kanale komunikacji. Zwłaszcza, że żyjemy w czasie kiedy internet oraz media społecznościowe stają się największym źródłem rekomendacji. Wierzmy, że influencer marketing doskonale uzupełni obecnie stosowany media mix naszej komunikacji - dodaje.

- Staramy się być bliżej ludzi i dotykać wielu tematów które są im bliskie. Przy tak szerokim spectrum działania, influencer marketing wpisuje się doskonale w tę potrzebę. I nie zawsze myślimy tylko o tworzeniu treści, ale przede wszystkim jesteśmy w stanie wykorzystywać wiedzę i merytoryczne podejście twórców do poszczególnych tematów. Poprzez influencerów jesteśmy w stanie mówić szerzej, często uzupełniając wiedzę ich samych z tym, co wiemy o naszych klientach. Oczywiście, dalej istotne stają się zasięgi i zaufanie do komunikacji, którą możemy tworzyć współpracując z influencerami. To bardzo efektywna droga - uważa Lenarczyk.

Hash.fm przygotowała na zlecenie IKEA długofalowy plan współpracy z influencerami. Składa się on z trzech głównych elementów: przeszukiwania rynku internetowych liderów opinii za pomocą autorskiego oprogramowania agencji, stworzenia specjalnej skrzynki odbiorczej dla blogerów i vlogerów chcących współpracować z marką IKEA, na którą mogą zgłaszać swoje pomysły, oraz marketingu reaktywnego, czyli bieżącego reagowania na to, co mówi się w sieci o szwedzkiej firmie.

- Projekt jest wielowymiarowy. Po pierwsze chcemy uporządkować relacje z influencerami i podejść do tego tematu systemowo. Obecnie dostajemy mnóstwo zapytań o współpracę, często bardzo wartościowych, których nie jesteśmy w stanie podejmować z  różnych przyczyn. Zależy nam także, na podnoszeniu jakości treści, które dotykają wyposażenia wnętrz i życia w  domu. To praca bardziej organiczna, którą również chcemy podejmować przy współpracy z twórcami - tłumaczy Lenarczyk. Z biznesowego punktu widzenia, chcemy być tam gdzie są nasi klienci. Zasięgi są bardzo istotne w tym przypadku, ale dużo ważniejsze jest zaufanie do nadawcy komunikatu, w tym przypadku do influencera. To on mówi do swojej wiernej grupy odbiorców. Oczywiście za tym podejściem stoją także twarde dane mediowe, i twarde KPI, od  generowanych zasięgów do tradycyjnego AVE - dodaje.

IKEA nie ujawnia, jak duży budżet przeznacza na współpracę kilkudziesięcioma twórcami internetowymi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Red Lipstick Monster, Nishka i Marysia Górecka wśród bohaterów w największej akcji influencer marketingu IKEA Polska

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
janusz cebulak
No ładnie się sprzedają ci wszyscy Youtuberzy. Jak to dobrze, że ich półświatek jest dla mnie enigmą.
12 10
odpowiedź
User
Marcin
Nastapił wysyp kampanii ciekawe jak przełoży się to na sprzedaż mebli.
12 8
odpowiedź
User
hjkm
To ciekawe bo TARGET IKEI ma głęboko w D... tych szmatławych jutuberów. Ja rozumiem,ze dziś taka moda, ale to jest idiotyzm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
8 9
odpowiedź
User
Nata
Co to za brzydkie słowo influencer!
9 8
odpowiedź
User
ON28
Że kto? :D
8 8
odpowiedź