SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były rzecznik Jasnej Góry nowym szefem redakcji katolickiej w TVP, odchodzi ks. Maciej Makuła

Komisja Episkopatu Polski we wtorek mianowała o. Michała Legana na szefa redakcji audycji katolickich Telewizji Polskiej. Stanowisko po sześciu latach opuszcza ks. Maciej Makuła. - Nie zdążyłem jeszcze przedstawić się szefostwu Telewizji Polskiej - mówi nam o. Legan.

O. Michał Legan, fot. Twitter/Jasna GóraArticle

Paulin z Jasnej Góry, o. Michał Legan w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl mówi, że nie będzie dokonywał żadnej rewolucji w zespole, którym zaczyna zarządzać.

– Redakcja audycji katolickich jest powołana do tego, żeby polskim katolikom i wszystkim, którzy zapragną korzystać z programów tej redakcji, głosić Ewangelię. Do tej pory w redakcji to się działo, więc nie chodzi o to, aby wprowadzać teraz jakiekolwiek rewolucje czy zmiany. Chodzi o dobrą, mądrą kontynuację i odpowiedź na potrzeby czasów i współczesnego człowieka - przekonuje.  

"Nie zdążyłem przedstawić się w TVP"

Wyboru dokonano we wtorek, podczas zebrania plenarnego KEP w Zakopanem. Telewizja Polska - jak ustaliliśmy - do środy nie otrzymała oficjalnej informacji o zmianie na stanowisku kierownika RAK. - Rozmawiałem już z ludźmi z redakcji, nie zdążyłem jeszcze porozmawiać z władzami TVP, przedstawić się - przyznaje o. Legan.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na mocy porozumienia Episkopatu z Telewizją Polską to hierarchowie rekomendują władzom TVP kandydatów na szefów redakcji katolickich. W praktyce nie zdarzyło się, aby publiczny nadawca nie zaakceptował rekomendowanego kandydata, stąd więc ton, w jakim Katolicka Agencja Informacyjna donosi o wybraniu nowego szefa redakcji.

Medioznawca, były asystent Zanussiego

O. Legan ma 42 lata, od 2020 roku był rzecznikiem prasowym Jasnej Góry. Jest doktorem teologii, medioznawcą, duszpasterzem, wykładowcą na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Ma za sobą studia na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego i studia na Wydziale Teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Przez kilka lat pracował już w redakcji programów katolickich, w TVP3 Kraków. Ale także ma za sobą epizod jako asystent reżysera przy dwóch filmach Krzysztofa Zanussiego: „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” i „Suplement”. Był także stażystą w największej katolickiej sieci telewizyjnej na świecie, EWTN.

Kierownik redakcji audycji katolickich TVP zmienia się po sześciu latach: w sierpniu 2016 roku jej szefem został ks. Maciej Makuła. Ks. Makuła ukończył studia podyplomowe z dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i odbywał praktyki z zakresu multimediów we Florencji. Od 2010 roku działał w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie.

Jesienią 2020 roku Telewizja Polska podpisała nową umowę z Episkopatem Polski, na mocy której zobowiązała się do nadawania wskazanych transmisji i programów religijnych w swoich siedmiu ogólnokrajowych stacjach, kanałach TVP3 oraz serwisie internetowym. Odpowiada za to właśnie redakcja audycji katolickich TVP.

Dołącz do dyskusji: Były rzecznik Jasnej Góry nowym szefem redakcji katolickiej w TVP, odchodzi ks. Maciej Makuła

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
?+?
Co w tym złego?
odpowiedź
User
SenioRita
Jasna Góra ma rzecznika ? Jestem zaskoczony, bo o adwokacie diabła słyszałem, ale żeby Bóg miał swego rzecznika prasowego, to nie.
odpowiedź
User
Sisi
I krzyżyk na drogę panu Makule. Nikt po nim płakac nie będzie.
odpowiedź