SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Atende Software zmienia się w Redge Technologies

Atende Software, największy dostawca usług w zakresie telewizji internetowej w Polsce, po zmianie właściciela na przełomie roku, ogłasza zmianę nazwy i komunikacji wizualnej. Będzie teraz używać marki Redge Technologies.

Article

W portfolio klientów Redge Technologies są m.in.: TVN Grupa Discovery, Play Mobile Iliad Group, TV3 Group, Canal+ Polska, Vectra. W Europie to na przykład bałtycka TV3 Group. Każdego dnia Redge Technologies poprzez swoje rozwiązania technologiczne dla internetowego wideo  zapewnia świadczenie usług dla milionów użytkowników końcowych.

Zobacz także: Nowe pakiety z Eurosportem i szersza oferta sportowa Playera

Niewykluczone inwestycje w inne podmioty

Strategia firmy na najbliższe lata opiera się na trzech filarach. Pierwszym jest koncentracja na usługach chmurowych, opartych o API, drugim - stworzenie powtarzalnego produktu OTT (over-the-top) dla lokalnych i regionalnych właścicieli unikalnego kontentu, natomiast trzecim - projekty wdrożeniowe dla nadawców, operatorów płatnej telewizji i telekomów na rynku międzynarodowym. Firma rozważa także inwestycje kapitałowe w podmioty rozwijające innowacyjną technologię, komplementarną z jej rozwiązaniami. Wszystko to pod nową nazwą i z nowym logo.

- Nazwa Redge Technologies odnosi się bezpośrednio do architektury naszych rozwiązań - edge computing, której istotą jest przetwarzanie danych jak najbliżej użytkownika. Jednocześnie nawiązujemy do naszych najważniejszych produktów: redGalaxy i redGuardian - mówi Przemysław Frasunek, członek zarządu Redge Technologies.

Zobacz także: 40 nowych kanałów w Canal+ online dla abonentów satelitarnych

Redge Technologies pracuje obecnie nad kolejnymi wdrożeniami technologii w Polsce i zagranicą. Wśród nich są projekty realizowane dla grupy TVN Discovery, TV Play Baltics, Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego oraz Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Tej wiosny TV3, największa bałtycka grupa mediowa, wdrożyła platformę OTT oferującą treści w modelu AVOD, opartą o technologię dostarczoną przez Redge Technologies. Widzowie nowej odsłony serwisu TV3 Play na Litwie, Łotwie i w Estonii otrzymują bezpłatny dostęp do ponad 190 tysięcy materiałów wideo o łącznej długości ponad 40 tys. godzin.

Zobacz także: Nowy interfejs i możliwości aplikacji mobilnej Vectra TV Online

Redge Technologies od początku działalności koncentruje się na rozwoju i komercjalizacji autorskiej platformy technologicznej Redge Media (dawn. redGalaxy) stanowiącej podstawę do budowy serwisów telewizji internetowej. Platforma składa się ze wszystkich komponentów, które są niezbędne do obsługi pełnego łańcucha przetwarzania i monetyzacji treści wideo. Redge Technologies jest także operatorem jednego z największych rozproszonych systemów dystrybucji treści (CDN) w regionie.

Począwszy od 2015 r. firma rozwija również platformę Redge Guardian (dawn. redGuardian), pierwszy krajowy system klasy operatorskiej do ochrony przed atakami DDoS.

– W obszarze wysokiej skalowalności i cyberbezpieczeństwa naszym największym wyzwaniem będzie koncentracja na rozwoju produktów i usług dla sieci 5G. Wierzymy także, że cybersuwerenność nie powinna być pustym hasłem. Jedynym sposobem na realizację tej koncepcji jest rozwój rodzimych technologii – dodaje Frasunek.

Redge Technologies zobowiązało się do rebrandingu w ramach zmiany właścicielskiej na przełomie roku. Akwizycja w formule wykupu menedżerskiego, została zrealizowana przez Custodia Capital, firmę inwestycyjną wspierającą małe i średnie podmioty w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dołącz do dyskusji: Atende Software zmienia się w Redge Technologies

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl