SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Reed Hastings: dzielenie się kontem na Netflixie jest w porządku

Reed Hastings, szef Netflixa przyznał, że zjawisko korzystania z jednego konta w serwisie przez kilka osób nie jest zjawiskiem negatywnym. - Lubimy naszych widzów tak samo, niezależnie od tego czy jednocześnie Netflixa oglądają na kanapie dwie osoby, czy też dziesięć - zapewnił Hastings.

Reed Hastings, CEO Netflixa Article

Do zjawiska dzielenia się jednym hasłem dostępu do Netflixa przez kilka różnych osób Reed Hastings odniósł się podczas konferencji zorganizowanej na targach CES w Las Vegas podkreślając, że nie widzi w tym żadnego problemu.

- Lubimy naszych widzów jednakowo, niezależnie od tego czy jednocześnie Netflixa oglądają na kanapie dwie osoby, czy też dziesięć – przekonywał Hastings parafrazując w ten sposób zjawisko dzielenia się kontami Netflixa przez użytkowników.

Szef najpopularniejszego na świecie serwisu VoD, który w zeszłym tygodniu ruszył ze swoją ofertą także w Polsce, podkreślił, że jego pozytywna opinia o dzieleniu się kontami nie jest wcale irracjonalna. Przekonywał, że z doświadczeń Netflixa wynika, iż w wielu przypadkach osoby, które korzystają z cudzych kont przez pewien czas w końcu wykupują swój własny abonament na platformie, zachęcone jej ofertą. Dlatego zjawisko współdzielenia kont jest w gruncie rzeczy pozytywne pomimo faktu, że według obliczeń na pożyczaniu sobie haseł przez użytkowników serwisy VoD tracą każdego roku setki milionów dolarów.

Hastings nie jest pierwszym szefem serwisu VoD który przyznał, że uważa dzielenie się kontami przez użytkowników za pozytywne zjawisko. W 2014 r. podobną opinię w wywiadzie dla serwisu BuzzFeed wyraził Richard Plepler, dyrektor HBO.

Proceder wzajemnego udostępniania sobie konta Netflixa przez kilka różnych osób może stać się popularnym zjawiskiem w wypadku polskiej wersji serwisu, bowiem w naszym kraju ceny abonamentów są dość wysokie - wynoszą od ok. 35 do 51 zł. Jednak w wypadku dwóch droższych taryf istnieje możliwość jednoczesnego korzystania z serwisu na 2. lub 4. urządzeniach. To z kolei daje użytkownikom możliwość dzielenia się jednym kontem i zaoszczędzenia na miesięcznych opłatach abonamentowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Reed Hastings: dzielenie się kontem na Netflixie jest w porządku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl