SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Reklama piwa Cornelius z hasłem „Pociągnij” nie jest seksistowska (wideo)

Spot telewizyjny piwa Cornelius (produkowanego przez Browar Sulimar) z hasłem „Pociągnij” nie jest seksistowski, bo utrzymany w lekkiej, zabawnej konwencji przekaz nie powinien być traktowany przez odbiorców zbyt poważnie - orzekła Komisja Etyki Reklamy.

Kadr z reklamy piwa Cornelius Article

Komisja Etyki Reklamy zajmowała się telewizyjną reklamą piwa Cornelius, produkowanego przez firmę Sulimar. Piwo promowane jest „jako kogut wśród piw”, w spocie mężczyzna-barman podając piwo klientce mówi do niej: „Pociągnij”.

W skardze złożonej do Komisji napisano, że sposób ukazania właściwości produktu poprzez bardzo niezawoalowane aluzje seksualne (mężczyzna zachęcający kobietę, żeby „pociągnęła”) jest żenujący, mało zabawny i estetycznie szkodliwy.

 

Przedstawiciele Browaru Sulimar tłumaczyli m.in., że użyte w reklamie określenie „pociągnij” jest ściśle związane z treścią komunikatu, który znajduje się na puszce oraz mechanizmu działania samej słomki. - W celu wypicia piwa Cornelius należy bowiem pociągnąć za słomkę, by wydobyć ją z puszki. Zatem użycie słowa „pociągnij” pełni tutaj funkcję czysto informacyjną odnośnie tego, w jaki sposób można napić się piwa - napisała firma. Dodała też, że reklama sama w sobie miała przedstawić produkt w lekki i zabawny sposób.

Komisja Etyki Reklamy nie dopatrzyła się w spocie Corneliusa naruszenia branżowego kodeksu etycznego. Uznała, że reklama ta nie dyskryminuje w żaden sposób kobiet, a ponieważ jest utrzymana w lekkiej, zabawnej konwencji, to nie powinna być odbierana przez odbiorców reklamy zbyt poważnie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Reklama piwa Cornelius z hasłem „Pociągnij” nie jest seksistowska (wideo)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Naruszyli za to świętą zasadę wg której powinno być produkowane piwo!
9 9
odpowiedź
User
d
Po prostu jest prymitywny i z piwa upmarketowego przeniósł się w świat marek dla dresów, co z ich cenami wróży upadek....
10 8
odpowiedź
User
coco
Piwo pyszne, ale reklama tak durna, że zniechęca do zakupów. Nie czuję się targetem :/
10 8
odpowiedź