SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reklamy najlepiej zapamiętują widzowie TVN i Polsatu

Osoby oglądające wieczorem w TVN lub Polsat zapamiętują po 3 proc. emitowanych wtedy reklam - wynika z badania TNS OBOP. Zdecydowanie częściej spoty zapadają w pamięć kobietom.

Reklamy najlepiej zapamiętują widzowie TVN i Polsatu

Badanie efektywności reklam telewizyjnych emitowanych od 18:00 do 22:00 było realizowane przez TNS OBOP przez 7 kolejnych dni. Telefonicznie pytano 1 784 osoby, które przez ostatnie 20 minut oglądały jedną ze stacji (TVP 1, TVP 2, TVN, Polsat, TV4, TVN 24, TVN Style, TVN Turbo, TVN 7, kanały Discovery oraz kanały z grupy AtMedia) i miały w tym czasie możliwość obejrzenia bloku reklamowego. Wśród tych widzów 36 proc. deklarowało, że zapamiętało jakikolwiek spot. Najczęściej reklamy zapadały w pamięć osobom oglądającym Polsat lub TVN, a nieco rzadziej – widzom kanałów tematycznych TVN i TVP 1.

Jednak tylko 12 proc. widzów potrafiło prawidłowo wskazać spot faktycznie wyemitowany w określonym bloku. Ponieważ jeden respondent mógł obejrzeć w ciągu 20 minut średnio 7,3 reklamy, rzeczywista zapamiętywalność spotów wyniosła zaledwie 2 proc. Wśród widzów TVP2 i kanałów z pakietu At Media wskaźnik osiągnął wartość 1 proc., a wśród osób oglądających TVP1 i kanały tematyczne TVN – 2 proc.

Natomiast widzowie TVN i Polsatu zapamiętali przeciętnie po 3 proc. reklam, które obejrzeli w ciągu ostatnich 20 minut. Lepszą pamięć do spotów okazały się mieć kobiety, osoby dobrze zarabiające oraz mieszkańcy wsi i dużych miast.


Ogółem widzowie najlepiej zapamiętują reklamy emitowane przy programach, które lubią. Spot najbardziej zapada w pamięć odbiorców, jeśli jest nadawany jako ostatni w bloku zawierającym nie więcej niż 5 reklam.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Reklamy najlepiej zapamiętują widzowie TVN i Polsatu

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ZbigniewMotyka
Co tu się dziwić. TVN i Polsat dają nam taką ilość reklam, że nie sposób którejkolwiek nie kojarzyć ;)
odpowiedź
User
juras3
Najbardziej zapamietuje reklamy w soote wieczorem miedzy filmami po 22.00.W nastepna sobotę nie włączam tvn i pamietam reklamy z poprzedniej soboty.TVN złodziej czasu.
odpowiedź
User
Bruce
Co za bzdety, matko przenajświętsza. Najlepsza zapamiętywalność w Polacie i TVN, ale dla breaków z nie więcej niż 5-cioma spotami (których tam nie ma) w programach najbardziej angażujących, wśród osób ze wsi i wielkich miast (pies czyli kot) na ostatniej pozycji w breaku (do której zostają tylko ci, co przycięli komara przed ekranem. Czyli drodzy Buyer'zy - wnioski zame cisną się by je aplikować.
odpowiedź