SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Reklamy niezdrowej żywności będą ograniczone w Wielkiej Brytanii

Brytyjski regulator rynku medialnego i telekomunikacyjnego Ofcom zajmie się uregulowaniem reklam niezdrowej żywności i napojów. Tego typu przekazy zostaną prawie zablokowane w telewizji, serwisach streamingowych i internecie.

Article

Celem nowej ustawy, która wejdzie w życie najwcześniej  1 października 2025 roku, jest walka z otyłością, która jest coraz większym problemem brytyjskiego społeczeństwa. Szacunki rządu mówią, że otyłość w Wielkiej Brytanii generuje roczne koszty dla systemu opieki zdrowotnej na poziomie aż 6,1 miliarda funtów dla NHS. Koszty pośrednie to aż 27 miliardów funtów rocznie.

Pomóc w przeciwdziałaniu problemowi mają ograniczenia w reklamie niezdrowej żywności i napojów, czyli produktów z wysoką zawartością cukru, tłuszczu czy soli.

Zakaz emisji reklam "śmieciowego jedzenia"

Główne założenia ustawy mówią o zakazie emisji reklam i sponsoringu niezdrowej żywności i napojów w godzinach od 5:30 do 21:00 w telewizji i serwisach VoD. Obwowiązywac będzie też zakaz umieszczania płatnych reklam "śmieciowego jedzenia" i niezdrowych napojów w internecie, kierowanych do użytkowników w Wielkiej Brytanii (w dowolnym czasie).

Ofcom proponuje, aby przestrzeganie nowych zasad i rozpatrywanie skarg egzekwowała na reklamodawcach i mediach ASA (Advertising Standards Authority), brytyjska komisja rynku reklamowego.

Dołącz do dyskusji: Reklamy niezdrowej żywności będą ograniczone w Wielkiej Brytanii

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Dobry burger nie jest zły. DOBRY gdyby ktoś źle przeczytał i leciał po te gniecione budy w barach szybkiej obsługi pewnych firm ogólnopolskich.
8 4
odpowiedź