SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reklamy tygodnia: Heineken, Permen, „Twarze depresji”, „Too young to drink”, Wrangler (wideo)

W tym tygodniu w zestawieniu najciekawszych kampanii reklamowych postanowiliśmy wyróżnić jedną polską i dwie zagraniczne akcje marek komercyjnych, a także dwie kampanie społeczne. Są to polski spot preparatu Permen, globalne reklamy Heinekena i Wranglera oraz społeczne kampanie: o depresji oraz skutkach picia alkoholu w ciąży.

Daniel CraigArticle

Wrangler: „Born Ready”

Po prostu całkiem ciekawe reklamy i fajny pomysł na pokazanie nowej kolekcji odzieży.

Na najważniejszych rynkach europejskich wystartowała pod hasłem „Born Ready” kampania reklamująca nową kolekcję marki odzieżowej Wrangler (produkowanej przez VF Corporation). Jednym z bohaterów akcji jest bloger modowy Kamil Pawelski znany jako Ekskluzywny Menel. Kampania ma inspirować odbiorców do zrywania z codzienną rutyną, aktywnego spędzania czasu w swoim stylu oraz uciekania co jakiś czas od zgiełku miasta. Pomocne w tym mają być ubrania Wrangler z nowej kolekcji Ready, wyprodukowane z wodoodpornej tkaniny Rain Ready i utrzymującego ciepło materiału Cold Ready.

Akcja zaczyna się od spotu, w którym grupa młodych osób wyjeżdża z miasta, by odpocząć na łonie natury, lecz plany krzyżuje im ulewna burza. Są jednak przygotowani na taką ewentualność, ponieważ mają na sobie ubrania Rain Ready i Cold Ready.

Głównym bohaterem kampanii jest podróżnik i bloger Alastair Humphreys, który w serii klipów przedstawi wskazówki, jak przygotować się do codziennej przygody. W wideoprojekcie wystąpią też polski bloger lifestylowy Kamil Pawelski (autor bloga Ekskluzywny Menel) oraz niemiecki aktor i prezenter Jochen Schropp, którzy pokażą, że aby przeżyć coś nowego, wystarczy tylko wyjechać za miasto.

Na potrzeby akcji przygotowano interaktywne mapy o nazwie Born Ready Adventures ze wskazówkami dotyczącymi ciekawych miejsc i atrakcji w Londynie, Manchesterze i Edynburgu, a także głównych miastach w Niemczech i Polsce. Użytkownicy mogą zawęzić wyniki wyszukiwania, wybierając rodzaje przygód, które ich interesują. Mogą również dzielić się swoimi przygodami na mapie i walczyć o nagrody.

Działania będą prowadzone na kluczowych dla Wranglera rynkach europejskich: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Włoszech i Hiszpanii. Obejmą internet, kina, outdoor, prasę oraz aktywności public relations.

Agencje: We Are Pi (kreacja), Vizeum Polska i Carat Germany (media).


Permen: „Czas na męską decyzję”

Na uwagę zasługuje fakt, że reklama promująca suplement na potencję nie epatuje seksem, roznegliżowanymi kobietami, tylko zwraca uwagę na ważny problem wielu mężczyzn.

W telewizji i internecie ruszyła kampania reklamująca suplement diety Permen (produkowany przez Walmark) wspomagający sprawność seksualną mężczyzn. Reklamy suplementu diety Permen pokazują mężczyzn, którzy wieczorami, kiedy ich partnerki mają ochotę na seks, imają się różnych zajęć, żeby tego uniknąć. Kampania podkreśla, że problemy ze sprawnością seksualną dotyczą w Polsce aż 1,5 mln mężczyzn, natomiast promowane produkty to sprawdzone i skuteczne rozwiązanie na tę przypadłość.

Kampania przebiega pod hasłem „Czas na męską decyzję”. Prezentowane są w niej dwie wersje suplementu Permen: King i Go!.

Akcja reklamowa jest prowadzona w telewizji (TVP1, TVP2, TVN, Polsat, wiele kanałów tematycznych) oraz internecie (serwisy VoD).

Agencje: McCann Worldgroup (strategia, kreacja), Dynamo Film(produkcja spotów), MEC (media).


Heineken: kampania związana z nowym filmem o Jamesie Bondzie - „Spectre”

Brawo za konsekwencje z jednej strony, z drugiej zaś za innowacyjne podejście do strategii komunikacji marki. Marketer nie poprzestał jedynie na przygotowaniu spotu, ale poszedł krok dalej - zorganizował konkurs z selfie z kosmosu.

Głównym elementem kampanii jest spot pokazujący widowiskowy pościg za Jamesem Bondem łodziami motorowymi. Agentowi 007 pomaga dziewczyna na desce windsurfingowej, na tacy trzymająca butelki piwa Heineken.

Producent podkreśla, że jest to największa tegoroczna kampania marketingowa Heinekena. Spot będzie emitowany w kanałach telewizyjnych na całym świecie, m.in. w Polsce.

Heineken jest zaangażowany marketingowo w cykl o Jamesie Bondzie od siedmiu filmów - pierwszym z nich było „Jutro nie umiera nigdy” z 1997 roku. W poprzedniej produkcji, „Skyfall”, po raz pierwszy pokazano, jak Bond pije to piwo.

W ramach nowej kampanii we współpracy z firmą UrtheCast zostanie wykonane pierwsze w historii selfie z kosmosu, z aparatu zainstalowanego na satelicie Deimos orbitującej na wysokości 600 km nad powierzchnią Ziemi. Konkurs na bohaterów zdjęcia, którzy zostaną wybrani z całego świata, także z Polski, zostanie przeprowadzony na Instagramie, a sam event (o nazwie Spyfie) odbędzie się na początku listopada.

Ponadto piwo Heineken w najbliższym czasie trafi do sprzedaży w specjalnych butelkach i puszkach nawiązujących do nowego filmu o Jamesie Bondzie. Po zeskanowaniu telefonem komórkowym logo Heinekena z opakowania będzie można obejrzeć niepublikowane wcześniej materiały z pięciu najważniejszych lokalizacji planu zdjęciowego „Spectre”: Meksyku, Rzymu, Londynu, Austrii oraz Maroko.

Agencje w Polsce: K2 (działania w social media), MediaVest (planowanie i zakup mediów).


Fundacja Itaka i Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji: „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”

Wyrazy uznania dla organizatorów akcji, którzy tą kampanią zwrócili uwagę na problem będący wręcz plagą obecnych czasów, a z którego istnienia wiele osób nie zdaje sobie sprawy.

Celem kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” jest zwrócenie uwagi na problemy Polaków cierpiących na depresję, których liczbę szacuje się na około półtora miliona. Akcja podkreśla, że choroba ta dotyka wielu ludzi niezależnie od płci, statusu społecznego czy wieku oraz nie należy jej się wstydzić.

- Naukowcy na całym świecie nadal pracują nad znalezieniem skutecznego lekarstwa na jedną z najczęściej występujących współczesnych chorób cywilizacyjnych. Według Światowej Organizacji Zdrowia z depresją na kuli ziemskiej zmaga się trzysta pięćdziesiąt milionów ludzi, najwięcej w wieku od dwudziestego do czterdziestego roku życia. Depresja zajmuje czwarte miejsce na liście problemów zdrowotnych świata, a w 2020 roku choroba niedokrwienna serca i depresja będą głównymi przyczynami niepełnosprawności społeczeństw - podkreślają organizatorzy kampanii. - Zależy nam na przełamywaniu stereotypów i walce ze stygmatyzacją osób chorych - dodaje Anna Morawska, autorka książki „Twarze depresji”.

W ramach akcji o swoich doświadczeniach z depresją zdecydowali się opowiedzieć dziennikarze Joanna Racewicz i Andrzej Bober, pisarz Tomasz Jastrun, artysta Kamil Sipowicz i aktor Piotr Zelt. Do akcji przyłączyło się też kilka znanych osób, które nie doświadczyły depresji: dziennikarze Marta Kielczyk, Maciej Orłoś, Tomasz Wolny i Jarosław Gugała oraz Ewa Błaszczyk, aktorka i współzałożycielka Fundacji Akogo? i kliniki neurorehabilitacyjnej „Budzik”.

Kampania zacznie się 1 października od konferencji prasowej. Będzie prowadzona w telewizji i radiu (spoty oraz wywiady z ambasadorami), internecie (strona Twarzedepresji.pl) oraz na outdoorze (bilboardy przez dwa tygodnie widoczne w Warszawie). Elementem akcji jest książka „Twarze depresji” będąca zapisem rozmów Anny Morawskiej z osobami cierpiącymi na depresję, a także z psychiatrami, psychoterapeutami oraz z przedstawicielami organizacji pozarządowych wspierających chorych na depresję i ich rodziny.

Akcję organizują Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji i Fundacja Itaka - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Patronem honorowym jest Rzecznik Praw Obywatelskich, a pozostali patroni to Wydawnictwo Świat Książki, Uniwersytet SWPS i firma AMS.


European FASD Alliance: „Too young to drink”

W tym przypadku niezwykle wymowny jest przekaz z noworodkiem, który pojawił się na plakatach. Wzorem Sosnowca do akcji powinny przyłączyć się także inne polskie miasta.

Kampania „Too young to drink” zwraca uwagę na zagrożenia wynikające z picia alkoholu przez kobiety w ciąży. Działania prowadzone są równocześnie w 35 krajach uczestniczących w tej międzynarodowej kampanii. W jej ramach w Sosnowcu, w aptekach, przychodniach, na ulicach itp. pojawiły się plakaty ze zdjęciem noworodka umieszczonego w drinku alkoholowym z kostkami lodu, cytryną i miętą. Sosnowiec w akcji bierze udział po raz drugi - miasto uczestniczyło w niej rok temu.

Władze miasta już kilka lat temu rozpoczęły działania, które mają podnieść wśród kobiet świadomość na temat skutków spożywania alkoholu w czasie ciąży. Teraz dodatkowo dystrybuują m.in. w przychodniach i gabinetach ginekologicznych pocztówki ze zdjęciem noworodka z plakatu.

Kampanię pod hasłem „Too young to drink” prowadzi European FASD Alliance. Działania te mają zwiększyć świadomość kobiet i społeczeństwa na temat problemu FASD - pojęcie to obejmuje szereg wad wrodzonych i uszkodzeń mózgu będących skutkiem spożywania alkoholu w trakcie ciąży. Organizatorzy akcji przestrzegają, że alkohol jest toksyną i nie ma żadnej bezpiecznej jego dawki dla rozwijającego się w łonie matki dziecka.

Działania potrwają do 9 października br.

Dołącz do dyskusji: Reklamy tygodnia: Heineken, Permen, „Twarze depresji”, „Too young to drink”, Wrangler (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl