SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reklamy w Polsacie tanieją o 22 proc. Najdroższe Mega Hit i Sopot Top of the Top Festival

W sierpniowym cenniku reklamowym Polsatu spoty średnio są tańsze aż o 21,8 proc. niż rok wcześniej. Najwięcej trzeba wydać na reklamy przy filmach z cyklu Mega Hit, Sopot Top of the Top Festivalu oraz Kabaretobraniu

Reklamy w Polsacie tanieją o 22 proc. Najdroższe Mega Hit i Sopot Top of the Top Festival

Zgodnie z cennikiem na sierpień spoty przy poniedziałkowo-wtorkowym cyklu filmowym Mega Hit kosztują od 16,4 do 27,4 tys. zł (wszystkie podane w tekście kwoty to ceny netto reklam 30-sekiundowych). Tymczasem rok wcześniej za spoty w tym paśmie trzeba było zapłacić od 14,7 do 36,7 tys. zł.

Natomiast podobne jak przed rokiem są ceny reklam przy Sopot Top of the Top Festivalu, na którym w tym roku w piątek 23 sierpnia i sobotę 24 sierpnia wystąpią gwiazdy lat 80., najpopularniejsi artyści w różnych krajach Europy oraz polscy wykonawcy (zobacz szczegóły). Obecnie spoty przy transmisji festiwalu kosztują od 12,3 do 26,3 tys. zł, podczas gdy w sierpniu ub.r. było to od 4,7 do 27,4 tys. zł.

Z kolei w sobotę 10 sierpnia Polsat po godz. 20 pokaże Kabaretobranie - V Zielonogórską Noc Kabaretową. Na reklamę przy programie trzeba wydać od 15,9 do 24,2 tys. zł.

Z filmów oprócz tych w cyklu Mega Hit drogie dla marketerów są inne produkcje emitowane po godz. 20: komedie romantyczne w czwartki (najdroższe spoty kosztują 26,2 tys. zł), produkcje science-fiction i akcji w niedziele (25,6 tys. zł za najdroższe reklamy) i filmy familijne w piątki (maksymalnie 22,5 tys. zł za spot). Przed rokiem za reklamy w tych pasmach maksymalnie trzeba było wydać, odpowiednio, 29,2, 24,6 i 21,9 tys. zł.

Sporo tańsze niż przed rokiem są spoty w wieczornym paśmie informacyjnym. Za reklamę przed prognozą pogody trzeba zapłacić maksymalnie 19,3 tys. zł (wobec 22,3 tys. zł rok wcześniej), przed serwisem sportowym - 15,4 tys. zł (23 tys. zł w sierpniu ub.r.), a przed „Wydarzeniami” - 11,7 tys. zł (15,9 tys. zł przed rokiem).

Polsat zaczął sprzedaż reklam na sierpień jako ostatni z głównych nadawców telewizyjnych. Wcześniej swoje cenniki udostępniły TVP (przeczytaj o tym więcej) i TVN (zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Reklamy w Polsacie tanieją o 22 proc. Najdroższe Mega Hit i Sopot Top of the Top Festival

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl