SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekord eliminacji do Euro 2016. Ponad 10 mln widzów meczu Polska-Irlandia

Średnio 10,3 mln widzów oglądało w Polsacie i w Polsacie Sport niedzielny mecz eliminacji do Mistrzostw Europy w piłce nożnej, w którym Polska pokonała Irlandię 2:1. To był najlepszy wynik oglądalności spośród wszystkich spotkań naszej reprezentacji w eliminacjach do Euro 2016.

Article

Spotkanie Polska-Irlandia transmitowane było w niedzielę 11 października br. na antenach Polsatu i Polsatu Sport między godz. 20.35 a 22.42. Transmisja na głównej antenie zgromadziła średnio 9,16 mln widzów, co przełożyło się na 51,25 proc. udziału w grupie 4+ i 55,88 proc. udziału w grupie 16-49.  Z kolei w Polsacie Sport mecz śledziło 1,13 mln osób przy udziale wynoszącym odpowiednio 6,34 proc. i 6,20 proc.

Łączna widownia spotkania wyniosła zatem 10,29 mln osób, a sumaryczny udział obu stacji je nadających to 57,59 proc. w grupie 4+ i 62,08 proc. w 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Dodajmy, że TVN w czasie emisji meczu zrezygnował z emisji swoich programów rozrywkowych "Aplauz, aplauz!" i 'MasterChef" - zamiast nich pokazał powtórkowe filmy fabularne.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Polski po bramkach Grzegorza Krychowiaka w 14 minucie i Roberta Lewandowskiego w 43 minucie. Irlandia zdobyła jednego gola - z rzutu karnego w 16 minucie. Dzięki zwycięstwu nasza reprezentacja weźmie udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy w piłce nożnej we Francji. Prawa do ich pokazywania ma Telewizja Polsat.

Niedzielne spotkanie zanotowało rekordową oglądalność spośród meczów eliminacyjnych do Euro 2016 z udziałem Polski. Dla porównania, czwartkowy mecz, w którym nasza reprezentacja zremisowała ze Szkocją 2:2 oglądało w Polsacie i Polsacie Sport łącznie 7,61 mln osób, rozegrane 4 września br. spotkanie Polski z Niemcami obejrzało łącznie 7,5 mln widzów, zaś mecz Polski z Gibraltarem 7 września br. śledziło 6 mln osób.