SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowa sprzedaż w internecie w 2006 roku

Rok 2006 był rekordowo wysoki pod względem internetowej sprzedaży.

W ciągu całego, 2006 roku detaliczni sprzedawcy online sprzedali za 102,1 miliarda dolarów (z wyjątkiem branży turystycznej), jest to 24% więcej niż w 2005 roku. Tylko w czasie sezonu świątecznego (liczonego od 1 listopada do końca roku) osiągnięto sprzedaż w  wysokości 24,6 miliardów dolarów co oznaczało o 26% więcej w porównaniu do poprzedniego roku, wynika z badań comScore Networks. 

“2006 był z pewnością wyjątkowy dla sprzedawców detalicznych zajmujących się handlem online, ponieważ pierwszy raz udało im się przekroczyć sumę 100 miliardów dolarów. Ważną rolę w całym rezultacie odegrał bardzo dobry sezon świąteczny.” powiedział Gian Fulgoni, szef comScore Networks.

W ciągu dwóch miesięcy, czyli od pierwszego listopada do końca grudnia, było dwanaście dni, w których saldo sprzedaży przekroczyło 600 milionów dolarów. W ubiegłym roku tylko sześć dni przekroczyło próg 500 milionów  dolarów, a dniem, który zanotował najwyższą sprzedaż był 12 grudnia 2005 roku, w którym handlowcy zarobili 556 milionów dolarów. W tym roku dniem, który najwięcej 'zarobił' był 13 grudnia, tego dnia w internecie sprzedano za 667 milionów dolarów, kolejne dni z wysoką sprzedażą to 11 grudnia (661 milionów dolarów), 4 grudnia (648 milionów dolarów) 

Tydzień poprzedzający Boże Narodzenie (kończący się 24 grudnia) zanotował największy wzrost sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem, bo aż o 45%. Konsumenci w tym roku bardzo opóźniali zakup prezentów online, licząc, że sklepy internetowe wszystkie zamówione prezenty dostarczą na czas. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowa sprzedaż w internecie w 2006 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl