SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowe wyniki Carrefour w Polsce

W trzecim kwartale tego roku Grupa Carrefour odnotowała 20,1 mld euro ze sprzedaży. W Polsce sprzedaż w omawianym okresie wyniosła 523 mln euro, co stanowi wzrost o 6 proc. (nie licząc cen paliwa) i o 5,9 proc. uwzględniając zmiany kursów walut.

fot. materiały prasowe Article

Sprzedaż porównywalna (LfL) Carrefoura wzrosła  na polskim rynku o 6,2 proc, podczas gdy w innych krajach odnotowano spadki. We Francji strata wyniosła 0,9 proc. we Włoszech 2,3 proc., a w Belgii 2,8 proc.

We fragmencie raportu z wynikami finansowymi, dotyczącym polskiego rynku, detalista komentuje - "Rekordowy wzrost to potwierdzenie trafności modelu komercyjnego oraz inicjatyw podejmowanych w celu zadowolenia konsumenta”.

Wyniki sprzedaży w Polsce w trzecim kwartale br. wyniosły 523 mln euro, o 6 proc. więcej bez cen paliwa i o 5,9 proc. przy zmiennym kursie walut.

Od stycznia do końca września sprzedaż zaś wniosła 1,55 mld euro, organicznie o 4,7 proc. więcej rok do roku. Sprzedaż LfL w tym okresie wzrosła o 5 proc.

Carrefour na koniec trzeciego kwartału 2019 roku miał w Polsce 89 hipermarkety, 152 supermarkety oraz 640 sklepy convenience.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowe wyniki Carrefour w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl