SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekordowy wzrost przychodów K2

Grupa K2 w 2010 roku miała 55,8 mln zł przychodów, więcej o ponad 29 proc. niż rok wcześniej. Ubiegłoroczny zysk zostanie przeznaczony na wypłatę dywidendy.

Rekordowy wzrost przychodów K2

- Mówiliśmy, że nasze przychody powinny sięgnąć 50 mln zł, a są o 10 proc. wyższe, co pokazuje, że w ciągu roku udało nam się zwiększyć biznes o 30 proc. - mówi Janusz Żebrowski, prezes K2 Internet SA. - Tempo naszego biznesu było dwa razy szybsze niż całego rynku – podkreśla.

Zysk netto grupy K2 wyniósł niemal 4,3 mln zł. Zaś wartość na poziomie EBITDA to 6,1 mln zł, co stanowi wzrost o 258,9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2009.

Janusz Żebrowski przyznaje, że na tak duży wzrost przychodów firmy wpływ miał brak oszczędności kadrowych w 2009 roku. Wejście w polepszającą się sytuację gospodarczą z pełnym zespołem spowodowało, że K2 było wstanie obsłużyć dużych klientów tj. PZU, Orlen, czy MTV. Zbudowano także nowe serwisy dla Pekao24 i marki Play.

- O ile jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co udało się nam osiągnąć w agencji, outsourcingu, agencji reklamowej, o tyle nie do końca jesteśmy zadowoleni z tempa rozwoju naszego biznesu search’owego, gdzie przychody co prawda udało nam się uzyskać, ale marża nas nie satysfakcjonuje - wyjaśnia Żebrowski.

Prezes K2 nie jest także zadowolony z przychodów spółki zajmującej się produkcją oprogramowania.

W minionym roku K2 nie znalazło partnera strategicznego dla swojego projektu Audioteka. Dlatego - jak zapowiada Janusz Żebrowski - podjęto działania zmierzające do wprowadzenia tego projektu na NewConnect. Audioteka ma się pojawić na nim jeszcze w tym półroczu.

Jeśli to się uda w trzecim kwartale firma planuje uruchomić nowy projekt, podobnie jak Audioteka, współfinansowany z środków Unii Europejskiej.

Według szacunków w 2011 roku wzrost przychodów K2 ma kształtować się na poziomie 15-25 proc., a zysku netto 20-30 proc.

Po wypłaceniu dywidendy akcjonariuszom z ubiegłorocznego zysku, od bieżącego K2 chce co roku przeznaczać na dywidendę około 30 proc. zysku.

Aktualnie K2 Internet SA zatrudnia 250 osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowy wzrost przychodów K2

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
radekmac
cieszymy się Waszym sukcesem, po prostu serce rośnie! kocham takie newsy
odpowiedź