SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Relacje wideo z przebiegu działań wojennych w Onet.pl

Od pierwszego dnia interwencji koalicji w Iraku działa w Onet.pl specjalny serwis informacyjny. Internauci, minuta po minucie, mogą śledzić on-line bezpośrednią relację z teatru działań wojennych.

Od poniedziałku 24 marca, dzięki współpracy Onet.pl z Agencją Reutera, na stronach portalu można także zobaczyć materiały wideo z Iraku oraz regionu Zatoki Perskiej. Codziennie pojawiać się będzie kilka nowych materiałów.

Filmy doskonale uzupełniają popularne wśród użytkowników relacje tekstowe na żywo. Współpraca z redakcją tygodnika "Polityka" oraz inne materiały zagregowane w jednym miejscu zapewniły Onet.pl miano najpopularniejszego serwisu wojennego w polskiej Sieci.

Onet.pl do relacjonowania przebiegu konfliktu irackiego przygotował się równie starannie jak inne największe polskie media. W momencie ataku wojsk sprzymierzonych uruchomiono w portalu w ramach serwisu Wiadomości specjalny serwis dotyczący działań wojennych.

Serwis wojenny z założenia nastawiony jest przede wszystkim na newsy (relacje na żywo, minuta po minucie). Mechanizm "elektronicznego komentatora", stosowany do tej pory głównie przy relacjach sportowych, jest bardzo wygodny dla użytkownika. Nie wymaga odświeżania, strona w momencie publikacji nowej wiadomości pojawia się automatycznie na ekranie. W każdej chwili można też przywołać archiwum wszystkich newsów z poprzednich dni albo zostawić swój komentarz na forum wojennym, będącym miejscem wielu interesujących dyskusji.

Poza informacjami agencyjnymi czy innymi materiałami, dostarczanymi przez redakcję tygodnika "Polityka", w Onet.pl zobaczyć można także galerie fotografii czy poznać sylwetki najważniejszych postaci tej wojny. Dużym zainteresowaniem cieszy się nowa, tegoroczna edycja encyklopedii WIEM, w której Internauci poszukują informacji o regionie konfliktu. Informacje te są uaktualniane codziennie.

Od pierwszych godzin konfliktu serwis wojenny cieszy się też niezwykle wysoką oglądalnością. W pierwszym dniu działania serwisu, w godzinach od 0:00 do 15:00, liczba użytkowników info.onet.pl była o 40% większa od liczby użytkowników tydzień wcześniej, a liczba odsłon zwiększyła się o 70%.

W godzinach porannych (od 8:00 do 9:00) Onet.pl zanotował wzrost liczby użytkowników o 110% oraz dwu i półkrotny wzrost liczby odsłon. Od 14:00 do 15:00 (szczyt popołudniowy) nastąpił wzrost liczby użytkowników o 60% oraz odsłon o 75%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Relacje wideo z przebiegu działań wojennych w Onet.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl