SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Relacje z obchodów Narodowego Święta Niepodległości w TVP1

Telewizja Polska 11 listopada br. będzie transmitować główne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości z placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Co jeszcze tego dnia zobaczymy w TVP?
 

Najważniejszym wydarzeniem obchodów 11 listopada w Telewizji Polskiej będzie w TVP1, TVP Info, TVP Polonia i TVP Historia transmisja głównych uroczystości Narodowego Święta Niepodległości z udziałem Prezydenta RP, przedstawicieli najwyższych władz, wojska i warszawiaków. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza zostaną złożone wieńce, a na zakończenie odbędzie się przemarsz oddziałów wojskowych.

TVP1 rozpocznie relację już od godz. 11.30. W studiu Jedynki Marek Zając i jego goście: Grażyna Barszczewska, prof. Janusz Odziemkowski - historyk UKSW  i Robert Kostro - dyrektor Muzeum Historii Polski rozmawiać będą o odzyskaniu niepodległości i 150. rocznicy powstania styczniowego.  Uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza rozpoczną się o 12.00. Komentować je będą Przemysław Babiarz i mjr Mirosław Dzięgielewski. Transmisje uroczystości państwowych w TVP1 będą tego dnia wzbogacone o  pokazy filmów i reportaży. Warto zwrócić uwagę na premierę dokumentu Beaty Hyży-Czołpińskiej „Śladami Złotego” (o 9.45), opowiadającego o powstawaniu polskiej złotówki.

Szczególnie interesująco zapowiada się premiera filmu dokumentalnego Wiesława Dąbrowskiego „Paderewski człowiek czynu, sukcesu i sławy” (o 10.45). Świąteczny dzień w TVP1 to także „Wielki Test z Historii. Polskie Powstania” (o 20.25; więcej na ten temat).

W odmiennej, lżejszej, choć nawiązującej do 11 listopada tonacji utrzymany będzie program TVP2.  Wyróżnia się w nim specjalne, premierowe wydanie „Familiady” (o 14.00) oraz premiera „Kabaretowej Nocy Listopadowej 2013 -  Tarnów” (o 20.05).

Przez cały świąteczny poniedziałek na antenie stacji będą emitowane krótkie wejścia antenowe  (o 8.05, 13.45, 15.35 i 17.50). TVP2 będzie w nich zachęcać widzów do odpowiedzi na różne pytania związane z Narodowym Świętem Niepodległości.
Przez cały dzień również na stacjach tematycznych TVP pojawiać się będą programy związane ze świętem 11 listopada.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Relacje z obchodów Narodowego Święta Niepodległości w TVP1

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jjjjjjjjiiiio
co nie kumam
8 8
odpowiedź