SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Religa: rozważamy pozew przeciwko tygodnikowi "Wprost"

Minister zdrowia Zbigniew Religa poinformował, że resort rozważa skierowanie do sądu pozwu przeciwko tygodnikowi "Wprost".

"Wprost"napisał, że w sprawę korupcji w służbie zdrowia, wykrytej w szpitalu w Radomiu, mogą być zamieszani wysocy rangą urzędnicy MZ.

- Polska nie jest wyjątkiem. Korupcja może zdarzyć się, ale dotyczy to konkretnych osób, które popełniły przestępstwo - powiedział Religa. "Nieuprawnione jest natomiast przekazywanie tej informacji w taki sposób, że wszyscy w opiece zdrowotnej, w tym wysokiej rangi urzędnicy, działają w ten sposób" - dodał.

Podkreślił, że prokuratura nie informowała ministerstwa o prowadzonym śledztwie (wszczętym we wrześniu 2006 r. po sygnałach o korupcji w radomskim szpitalu), bo nie dotyczyło ono bezpośrednio resortu. Także wiceminister zdrowia Bolesław Piecha zapewnił, że nieprawdziwe są informacje o tym, iż w sprawę tę zamieszani są urzędnicy resortu.

Religa zapewnił, że resort zdrowia zbada doniesienia o udziale wysokich urzędników resortu w aferze lekowej.

Tygodnik "Wprost" napisał, że urzędnicy Ministerstwa Zdrowia za łapówki od koncernów farmaceutycznych umożliwiali wprowadzenie określonych specyfików na listę leków refundowanych.

Minister podkreślił, że dobrze, że o takich sprawach mówi się publicznie i że karze się ludzi, którzy postępują nieuczciwie. Minister zdrowia wyraził przy tym zdziwienie, że tygodnik „Wprost" stawiając takie zarzuty nie podał żadnych dowodów.

Również rzecznik resortu Paweł Trzciński zauważył, że doniesienia o udziale urzędników resortu zdrowia nie zostały poparte żadnymi dowodami ani wiarygodnymi informacjami. Zapewnił jednak, że jeśli doniesienia te się potwierdzą, to winni zostaną ukarani.

Według tygodnika "Wprost" w aferę zamieszanych jest prawie 300 osób, w tym członkowie zarządów dwóch wielkich międzynarodowych koncernów produkujących leki i kosmetyki. Zarzuty obejmują miedzy innymi ustawianie przetargów i lobowanie na rzecz konkretnych firm. Radio dla Ciebie dowiedziało się, że śledztwo poprowadzi prokuratura w Lublinie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Religa: rozważamy pozew przeciwko tygodnikowi "Wprost"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl