SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Replay TV na razie bez kanałów Polsatu i TVN. „Jesteśmy otwarci na rozmowy”

UPC Polska aktualizuje dekodery Horizon i udostępnia usługę typu backward EPG - Replay TV. Na razie nie obejmuje jednak kanałów Grup TVN i Polsat. - Jesteśmy otwarci na rozmowy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Maciejowski, członek zarządu TVN.

Maciej Maciejowski, członek zarządu TVN Article

O wdrażanej przez operatora aktualizacji dekoderów Horizon portal Wirtualnemedia.pl informował w zeszłym tygodniu. Oprócz stabilniejszego działania dekodera (do tej pory abonenci narzekali na niefunkcjonalne usługi i jego wolne działanie) aktualizacja oprogramowania Horizona wprowadza nowy interfejs i menu programowe, zintegrowane z nową usługą Replay TV.

Replay TV pozwala na odtwarzanie wybranej pozycji (np. filmu, serialu czy programu) do 27 godzin od emisji w telewizji, bez konieczności ustawienia nagrywania. Klienci UPC mogą oglądać programy w kanałach należących do grup: Telewizja Polska, Telewizja Puls, Discovery Networks, VIMN Polska, Kino Polska, Disney, Turner Broadcasting, Sony (kanały AXN), A+E Networks, BBC, CBS, 4Fun Media i Michał Winnicki Entertainement.

Usługa obejmuje większość stacji dostępnych w ofercie UPC Polska, oprócz stacji należących do Grupy TVN i Grupy Polsat. Abonenci UPC nie obejrzą także wstecz programów na kanałach: ZPR Media (Ósemka TV, Eska TV, Nowa TV, Polo TV), FOX Network Group (FOX, FOX Comedy), nc+ (Ale Kino+, Planete+, Domo+, Kuchnia+, nSport+, MiniMini+, teleToon+), Viasat (Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature), Eleven Sports Network, a także Zoom TV, kanały HBO i Cinemax.

Z usługi Replay TV wyłączone są także pojedyncze kanały Telewizji Polskiej (TVP Historia, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP3, TVP ABC).

Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że chodzi o prawa do kontentu emitowanego na antenie. Usługa backward EPG pozwala odtwarzać daną pozycję programową wielokrotnie, zaś licencja na niektóre cykle i filmy nie obejmuje VoD. Ponadto niektórzy nadawcy wolą udostępniać programy na żądanie w ramach własnych kolekcji VoD.

Maciej Maciejowski, członek zarządu TVN ds. digital i rozwoju biznesu, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zapewnia, że Grupa TVN przygląda się usłudze. - Licencji na backward EPG jeszcze nikomu nie udzieliliśmy. Oczywiście chcemy zapewnić naszym widzom jak najwygodniejszy dostęp do ulubionych programów więc jesteśmy otwarci na rozmowy - wyjaśnia dla Wirtualnemedia.pl Maciej Maciejowski.

Przypomnijmy, że nad własną usługą typu backward EPG pracuje platforma nc+. Trafi ona na dekodery abonentów w IV kwartale br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Replay TV na razie bez kanałów Polsatu i TVN. „Jesteśmy otwarci na rozmowy”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil
Niech spada na drzewo TVN. Strzelają sobie w stopę. Wiele osób chce obejrzeć np Fakty to raz nieudolna redakcja wrzuca je nieraz po godz.20 (w weekendy potrafią nie wrzucić do końca dnia, piją w pracy czy co w soboty?) A dwa nie znam osoby która nie rezygnowala z Faktów przez natłok reklam. 2 minuty reklam to lekka przesada.

Pytanie do użytkowników UPC: jak oglądam np TVN24 i chcę na horizonie dac np VIVA, jak przełączać między kanałami szybko? Podpisalem z nimi umowę na 2 lata ale zerwe przy byle okazji bo przewijanie nie wiadomo ile pilotem to jakiś żart. Nawet jak zrobiłem listę ulubionych to i tak nie kasuje kanałów których nie mam w pakiecie i które razem ze śmieciami typu TVR muszę przewijać???
13 15
odpowiedź
User
tomeelee
Co do skakania po kanałach rozumiem, że narzekasz na zbyt ich dużą ilość? Ja zrobiłem tak, że nauczyłem się, że 700 kanały muzyczne, 500 sportowe, 400 lifestylowe itd. a potem te 5 czy 6 kanałów możesz przeskoczyć. Dla mnie to sztuczny problem. A szczerze wolę takie ustawienie kanałów z zostawionymi wolnymi numerami niż wszystko w jednym worku tak jak jest to np. w CyfrowymPolsacie, gdzie np. na kanale 9 PolsatPlay a na 16 FightBox.
11 10
odpowiedź
User
ŁB
Co do skakania po kanałach rozumiem, że narzekasz na zbyt ich dużą ilość? Ja zrobiłem tak, że nauczyłem się, że 700 kanały muzyczne, 500 sportowe, 400 lifestylowe itd. a potem te 5 czy 6 kanałów możesz przeskoczyć. Dla mnie to sztuczny problem. A szczerze wolę takie ustawienie kanałów z zostawionymi wolnymi numerami niż wszystko w jednym worku tak jak jest to np. w CyfrowymPolsacie, gdzie np. na kanale 9 PolsatPlay a na 16 FightBox.


To jest póki co jedyny sposób.
9 9
odpowiedź
User
widz
Na Playerze jest więcej takich wpadek, np. ciąg dalszy Kuby dostępny jest dopiero po kilku godzinach albo następnego dnia, zamiast od razu po programie w TV. A przynajmniej w mojej aplikacji smart tak się dzieje, nie wiem jak jest bezpośrednio na stronie.
10 8
odpowiedź
User
x
To miało być do 7 dni wstecz, nie 27 godzin? Jest zmiana (serwery nie trzymają?), czy błąd tutaj?
12 8
odpowiedź