SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Reporter "The Sun" podszył się pod Milera

Reporter brytyjskiego tabloidu "The Sun" kupił w Warszawie fałszywe dokumenty. Za paszport i dowód osobisty zapłacił 1100 funtów, czyli ok. 7 tys. złotych

Reporter "The Sun" kupił najpierw polski dowód osobisty na nazwisko "Oliver Harvey" (ur. w 1968 roku). Zapłacił 330 funtów. Dwa dni po złożeniu zamówienia odebrał go na Bazarze Różyckiego. Sprzedawca zaproponował mu także paszport polski lub austriacki. Zaznaczył, że "austriacki jest droższy" – pisze "The Sun".

Paszport na nazwisko "Andrzej Miler" (ur. w 1968) odebrał dzień po zamówieniu. Reporter zapłacił 800 funtów.

Artykuł ukazał się po skazaniu na dożywocie Polaka Andrzeja Kunowskiego a zamordowanie 12-letniej dziewczynki.

Kilka tygodni przed zbrodnią 48-letni Andrzej Kunowski zbiegł z Polski, gdzie był poszukiwany za gwałt na 10-latce. Zatrzymano go dopiero przed rokiem w Londynie w związku z gwałtem na studentce. Obie sprawy połączono dzięki testom DNA i odciskom palców oskarżonego, pobranym na miejscu obu zbrodni.

Podczas procesu w Londynie ujawniono kryminalną przeszłość Kunowskiego w Polsce - gdzie dokonał aż 27 poważnych przestępstw na tle seksualnym.

Brytyjskie media bulwersuje fakt, że Kunowski posługując się fałszywymi dokumentami korzystał z darmowej służby zdrowia i innych instytucji społecznych.

"The Sun" tradycyjnie przestrzegł przed zalewem imigrantów z krajów Europy środkowo-wschodniej i negatywnymi dla Wielkiej Brytanii skutkami po rozszerzenia UE.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Reporter "The Sun" podszył się pod Milera

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl