SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alina Czyżewska i Wojciech Szot w Resecie Obywatelskim

Do redakcji internetowego medium Reset Obywatelski dołączyli Alina Czyżewska, aktorka i aktywistka "Watchdog Polska" oraz Wojciech Szot, dziennikarz, recenzent literacki i autor wydanej niedawno książki “Panna doktór Sadowska”.

Alina Czyżewska, Wojciech Szot / fot. Reset ObywatelskiArticle

Reset Obywatelski jest medium działającym od początku listopada, to kanał na YouTubie, ale w planach rozwoju jest stworzenie platformy z podcastami, wideo oraz autorskimi tekstami. Inicjatywa opiera się na wsparciu crowdfundingowym, redakcja zbiera pieniądze za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

W grudniu do zespołu: Marcin Celiński (jako nowo wybrany redaktor naczelny), Radosław Gruca, Tomasz Konca, Wojciech Krzyżaniak, Roman Kurkiewicz, Tomasz Piątek, Konrad Szołajski, Piotr Szumlewicz, Kornel Wawrzyniak (został sekretarzem redkacji), Klementyna Suchanow i Marta Woźniak dołączą Alina Czyżewska oraz Wojciech Szot.

Swój program “Godzina bez fikcji” Szot będzie mieć w środy o godzinie 21.00. Jego gośćmi będą m.in. reporterzy, historycy, artyści i ludzie teatru.

- Wszyscy opowiadamy. Mówimy sobie jak minął dzień, co dzisiaj zrobiliśmy i jakie mamy plany na kolejne godziny. Żyjemy w świecie narracji i opowieści, pełnym fikcji. Wymyślamy siebie i innych. Wszyscy potrafimy tworzyć fikcję. Są wśród nas osoby, które opowiadają świat w książkach, obrazach, dźwiękach czy scenicznym ruchu. Co jest prawdziwe, realne, rzeczywiste? Czy możemy naprawdę poznać historię? Jak opowiedzieć minutę, która minęła? Co jest realne, a co daje się uchwycić tylko w fikcji? A może nie ma “godziny bez fikcji”? - opowiada o swojej audycji Wojciech Szot.

Natomiast w czwartki o godzinie 21.00 w „Kto pyta, ten rządzi” Alina Czyżewska będzie demontować wiele prawnych mitów, przekładać prawo na „ludzki” język, edukować w zakresie korzystania z praw obywatelskich i kontrolować działania władz.

Alina Czyżewska to członkini organizacji  Sieci Obywatelskiej „Watchdog Polska”, współzałożycielka ruchu miejskiego „Ludzie dla Miasta” w rodzinnym Gorzowie Wielkopolskim, koordynatorka „Pogotowia Prawnego Kultury Niepodległej”. Z zawodu aktorka.

Wojciech Szot to kulturoznawca, dziennikarz, recenzent literacki. Autor bloga i podcastów “Zdaniem Szota” i książki “Panna doktór Sadowska”, współpracuje m.in. z “Książki. Magazyn do czytania”.

Dołącz do dyskusji: Alina Czyżewska i Wojciech Szot w Resecie Obywatelskim

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl