SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszyła oddolna akcja #RespectUs, ma bronić za granicą dobrego imienia Polski

Grupa ośmiu osób przy wsparciu Fundacji Wsparcia Rolnika Polska Ziemia prowadzi kampanię #RespectUs, kierowanej głównie do społeczności międzynarodowej. Twórcom akcji zależy na wyrażeniu sprzeciwu "wobec zakłamywania historii, oraz ukazywania Polski i Polaków jako kata w czasie II Wojny Światowej".

Article

- Kampania społeczna #RespectUs to oddolna inicjatywa młodych Polaków, którzy nie chcą żyć w kłamstwie. Głównym celem kampanii jest wyrażenie sprzeciwu wobec zakłamywania historii, oraz ukazywania Polski i Polaków jako kata w czasie II Wojny Światowej - czytamy na stronie internetowej akcji.

Kampanię przygotowało łącznie osiem osób, z czego cztery zajęły się technicznymi przygotowaniami, a pozostałe prowadzą właściwe działania. Pomysłodawcą jest Marek Miśko, były producent i scenarzysta radiowy. Pracują z nim Paulina Małyszek (team leaderka akcji), Monika Miśko (specjalistka ds. marketingu), Krzysztof Bieda (działacz społeczny związany m.in. z Klubem Jagiellońskim i Fundacją Rozwoju Polski), Bartłomiej Orzeł (działacz społeczny), Marcin Hernik  (operator kamery, montażysta), Agnieszka Radzik (rysownik i grafik komputerowy), Bartosz Sznajder (informatyk).

Jednym z elementów #RespectUs jest film prezentujący rannego, zakrwawionego mężczyznę. Łamiącym się głosem, recytując biały wiersz, przeprasza inne narody - niemiecki, rosyjski, szwedzki, za historyczne zdarzenia, których ofiarami byli m.in. Polacy. Gorzko puentuje, że "jego nikt nie przeprasza". Ostatnie kilkanaście sekund filmu stanowią ujęcia z archiwalnymi zdjęciami z czasów wojny na terenie naszego kraju.

W ramach akcji, jej inicjatorzy zachęcają także polskie firmy transportowe i logistyczne, które kursują na międzynarodowych trasach, do obrandowania swoich pojazdów plakatami z napisem #RespectUs oraz adresem strony internetowej (przygotowanej w wersji polskiej i angielskiej). W ten sposób akcja ma zwrócić uwagę społeczności zagranicznej. Do tej pory współpracę podjęły trzy firmy, których ciężarówki jeżdżą do Niemiec. Na tamtejszych drogach pojawi się ok. 50 pojazdów z hasłem akcji. Twórcy akcji będą także rozdawali na przygranicznych parkingach tablice rejestracyjne z hasłem kampanii.

Akcję wspiera Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia, która finansuje produkcję dedykowanych  tablic rejestracyjnych. Resztę działań inicjatorzy opłacili z własnych środków.

Dołącz do dyskusji: Ruszyła oddolna akcja #RespectUs, ma bronić za granicą dobrego imienia Polski

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
com4tee
jeśli to miała być odpowiedź na "Polish Holocaust" to się nie udało. Tekst jest zawiły, nieczytelny, mało zrozumiały i ciężki do sensownego wyeksportowania na inne języki / inne kody kulturowe. W zasadzie nie wiadomo czego oczekuje autor filmiku. Tak że mierząc ten przekaz "testem widny" to jak wsiąść do niej z pijanym bezdomnym.
odpowiedź
User
jak
Będą bronić polskiego imienia za granicą i dlatego pierwsze co zrobili to wypuścili nagranie po polsku. Geniusze narodowcy.
odpowiedź
User
itp.
Mocne!!!
odpowiedź