SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Revolut rozbudowuje w Polsce kadrę menedżerską. Dołączają Monika Kania, Katarzyna Dyrcz i Karolina Kornet

Platforma finansowa Revolut przyjęła do swojego zespołu w Polsce trzy nowe menedżerki. Monika Kania będzie nadzorować oferty Revolut kierowane do firm, Katarzyna Dyrcz odpowiadać za markę Revolut jako pracodawcy w Polsce, zaś Karolina Kornet tworzy w firmie lokalny zespół zajmujący się ryzykiem kredytowym i nowymi produktami.

Od lewej: Monika Kania, Karolina Kornet i Katarzyna DyrczArticle

Revolut powstał w lipcu 2015 r. i wprowadził na rynek aplikację służącą do nowoczesnego zarządzania finansami, dokonywania przelewów i zakupów, także za pomocą karty płatniczej.

Użytkownicy mogą założyć oparte na aplikacji konto Revolut, bezprowizyjnie płacić nim za granicą, wymieniać i przechowywać środki na koncie lub wysyłać przelewy krajowe i międzynarodowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym. W Polsce aplikacja działa od marca 2018 r., w lipcu ub.r. liczba użytkowników aplikacji przekroczyła w naszym kraju pół miliona.

Trzy nowe menedżerki

Teraz Revolut poinformował o zaangażowaniu do zespołu w Polsce trzech nowych menedżerek, które mają odpowiadać za obszary uważane przez firmę za kluczowe.

Monika Kania pokieruje rozwojem oferty dla polskich firm (Revolut for Business), Katarzyna Dyrcz będzie odpowiadała za markę Revolut jako pracodawcy w Polsce (Employer Branding), a Karolina Kornet buduje lokalny zespół ds. ryzyka kredytowego i nowych produktów (Revolut Credit).

- W 2020 roku stawiamy na dostosowanie naszej oferty dla firm do potrzeb polskich przedsiębiorców, udostępnienie użytkownikom nowych produktów i usług, dalsze inwestycje w Krakowie oraz usprawnienie obsługi klienta. W tym celu wzmacniamy polski zespół - wyjaśnia Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

Doświadczenie w branży

Monika Kania dołączyła do Revolut w styczniu 2020 r. i objęła stanowisko lead business development managera w Polsce. Odpowiada za rozwój oferty Revolut dla firm i dostosowanie jej do potrzeb polskich przedsiębiorców.

W latach 2015-2019 Monika Kania pełniła rolę CEO, a od 2020 r. jest doradcą zarządu w Xchanger. Polsko-brytyjski startup współtworzyła od podstaw. Xchanger to finansowy marketplace umożliwiający użytkownikom realizację transakcji walutowych po korzystnym kursie.

W latach 2015-2016 Kania była chief operating officerem w Telemedico, spółce sektora telemedycyny z grupy Docplanner. Była odpowiedzialna za działanie operacyjne spółki, kontakty z kluczowymi klientami, rozwój na rynkach zagranicznych produktów „white label”. Wcześniej pracowała w dziale ekspansji firmy Lidl, gdzie była zaangażowana w rozwój sieci handlowej w Polsce.

Karolina Kornet dołączyła do Revolut w drugiej połowie 2019 r. i objęła stanowisko credit risk managera w Polsce. Odpowiada za zarządzanie ryzykiem kredytowym i rozwój nowych produktów.

Zanim dołączyła do Revolut Karolina Kornet jako head of portfolio wspierała rozwój łotewskiego startupu Mogo działającego w segmencie car finance.

Wcześniej budowała startup Revoplus pomagający finansować zakupy w POS i w e-commerce, gdzie stworzyła szybką i wygodną ścieżkę aplikacji, tak aby w ciągu zaledwie kilku minut klient mógł rozłożyć zakupy na kilka wygodnych rat.

W latach 2014 - 2018 Kornet uczestniczyła w programie menedżerskim realizując projekty w spółkach z grupy International Personal Finance (IPF) na rynkach europejskich.

Katarzyna Dyrcz dołączyła do Revolut w grudniu 2019 r. i objęła stanowisko employer branding managera w Polsce. Jest odpowiedzialna za budowanie marki Revolut jako marki pracodawcy pierwszego wyboru w Polsce.

Przed przejściem do Revolut Katarzyna Dyrcz pracowała w Santander Bank Polska, gdzie odpowiedzialna była za szereg inicjatyw online i offline ukierunkowanych na budowanie marki SantanderTECH.

W latach 2016-2018 Dyrcz pracowała dla technologicznej spółki G2A.COM, gdzie wraz z interdyscyplinarnym zespołem realizowała działania z zakresu zewnętrznego employer brandingu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Revolut rozbudowuje w Polsce kadrę menedżerską. Dołączają Monika Kania, Katarzyna Dyrcz i Karolina Kornet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl