SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rewolucja Logitecha

Producent poinformował o dwóch urządzeniach działających bezprzewodowo, Logitech MX Revolution oraz Logitech VX Revolution, kierowanym dla notebooków.

Logitech ogłosił wczoraj rewolucję nawigacji w komputerach. Zaprezentowano MX™ Revolution i VX™ Revolution – dwie zaawansowane myszy, które całkowicie zmienią sposób przeszukiwania i obsługi ogromnych zbiorów cyfrowych przechowywanych na własnych platformach lub w internecie.

 

Mysz, niezastąpione narzędzie nawigacji w komputerze, spełnia wymagania użytkowników potrzebujących możliwości szybkiego i intuicyjnego poruszania się pomiędzy stronami internetowymi, dużymi arkuszami kalkulacyjnymi, zdjęciami cyfrowymi, playlistami czy innymi zbiorami. Logitech® MX™ Revolution (do komputerów stacjonarnych) oraz Logitech® VX Revolution (do notebooków) przynoszą radykalne zmiany nawigacji. Obie posiadają możliwość superszybkiego przewijania dzięki innowacyjnemu pokrętłu MicroGear™, które obraca się swobodnie do 7 sekund i jest w stanie przewinąć setki stron za pomocą jednego szybkiego ruchu palcem. To rozwiązanie niesie nową jakość w wydajności przewijania. Możliwości obu urządzeń wzbogacono o nową funkcję – One-Touch™ Search – dzięki której jedno kliknięcie na wybrane słowo lub frazę (w niemal dowolnym dokumencie) prowadzi do listy wyników wyszukiwania. Dzięki ergonomicznym kształtom nowe myszy zapewniają wysoki komfort pracy – stają się ledwo wyczuwalne w dłoni.

Najnowsze badania przeprowadzone przez Logitech wykazały, że użytkownicy komputerów mają średnio sześć równocześnie otwartych aplikacji, zaś co 50 sekund aktywne okno jest przełączane lub otwierane. W ciągu ośmiu godzin przeciętny użytkownik, by móc poruszać się w tym bogactwie informacji, przewija pokrętło nawigacyjne tak często, że pokonuje ono odległość do ośmiu metrów.

Pokrętło w zupełnie nowej postaci
Pokrętło MicroGear ułatwia nawigację na dwa sposoby. Innowacyjny tryb szybkiego przewijania na zasadzie swobodnego obrotu kółka pozwala przewijać strony
w dużych dokumentach tak szybko, jak chce tego użytkownik. Jeden ruch palcem umożliwia przewinięcie w ciągu siedmiu sekund 10 000 wierszy arkusza kalkulacyjnego. Przy zastosowaniu tradycyjnego pokrętła nawigacyjnego byłoby to 500 ruchów i zajęłoby ok. siedmiu minut. W nowych modelach myszy można również korzystać z udoskonalonej wersji tradycyjnego przewijania, w trakcie którego użytkownik odczuwa ruch pokrętła przy każdym przewinięciu, co umożliwia precyzyjną nawigację list, slajdów i pojedynczych obrazów.

– Dzięki opcji swobodnego obrotu pokrętła nawigacyjnego, zlikwidowaliśmy uciążliwości odczuwane przez wielu użytkowników komputerów, którzy często pracują na dużych dokumentach i bazach – powiedział Ashish Arora, wiceprezes Logitech ds. marketingu produktów w dziale detalicznych urządzeń wskazujących
– Każda aplikacja wymaga różnych rodzajów nawigacji. Dzięki zaawansowanej konstrukcji, pokrętło nowej myszy można w łatwy sposób przełączyć między trybami przewijania.

Wyszukiwanie jednym ruchem dłoni
Opcję wyszukiwania One-Touch Search™ można połączyć ze stosowaną przez użytkownika wyszukiwarką, np. Yahoo! Live Words lub Google. Po podświetleniu słowa lub frazy w dokumencie lub na stronie internetowej jedno kliknięcie przycisku umieszczonego tuż pod pokrętłem nawigacyjnym automatycznie uruchamia proces przeszukiwania Internetu lub zasobów komputera.

Zaprojektowany dla wygody użytkownika
Ergonomiczny kształt nowych myszy pozwala na ułożenie dłoni w sposób naturalny na obudowie. Logitech® MX™ Revolution i Logitech® VX Revolution dla notebooków wyposażono w politetrafluoroetylenowe podłoże, a na pokrętle MicroGear™ umieszczono gumowy pas, który ułatwia poruszanie.

Mysz Logitech MX Revolution
MX™ Revolution wyposażono w inteligentny system zarządzania pokrętłem MicroGear™. Dzięki technologii SmartShift™ firmy Logitech, scroll automatycznie przełącza się między trybem szybkiego i tradycyjnego przewijania.
W niektórych aplikacjach, jak np. Ms Excel, to rozwiązanie wyczuwa szybkość z jaką użytkownik używa pokrętła – jeśli kręci się ono szybko, przechodzi samo na tryb szybkiego przewijania; jeśli powoli – przełącza się na tradycyjny. Istnieje również opcja ręcznego przełączania między trybami – poprzez wciśnięcie scrolla. Ustawienia pokrętła i wszystkich siedmiu przycisków myszy można dowolnie skonfigurować zgodnie z indywidualnymi preferencjami użytkownika. Ustawień dokonuje się za pomocą dołączonego do myszy oprogramowania Logitech SetPoint® oraz Logitech Control Center (dla komputerów Macintosh), dostępnego w Internecie.

Mysz MX™ Revolution wyposażono również w drugie pokrętło, które można wykorzystać jako zoom do przybliżania zdjęć i dokumentów lub do szybkiego przełączania między aplikacjami.
Sugerowana przez producenta cena detaliczna myszy MX™ Revolution w Polsce wynosi 400 PLN. Produkt będzie dostępny w sprzedaży w USA i w Europie od 25 sierpnia.

Mysz Logitech VX™ Revolution
Mysz opracowano z myślą o użytkownikach notebooków. Jest bardzo poręczna i wygodna w pracy, wyposażono ją w mikroodbiornik o częstotliwości 2,4 GHz. Komfort użytkowania gwarantuje ergonomiczny kształt urządzenia, gumowy uchwyt na kciuk i lekko wklęsłe przyciski.

Podstawkę myszy wyposażono w przycisk przełączający pokrętło MicroGear™
z trybu szybkiego przewijania na tradycyjny. Urządzenie posiada również drugie pokrętło działające jako zoom przybliżający obraz dokumentów i zdjęć. Sugerowana przez producenta cena detaliczna myszy Logitech VX™ Revolution w Polsce wynosi 320 PLN. Produkt będzie dostępny w sprzedaży na całym świecie od 25 sierpnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rewolucja Logitecha

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl