SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RIM dostarczył stumilionowego BlackBerry

W ciągu I kwartału firma Research In Motion (RIM) dostarczyła na rynek stumilionowy smartfon BlackBerry.

RIM dostarczył stumilionowego BlackBerry

Kanadyjski producent podkreśla, że ponad połowa z tych 100 milionów smartfonów została dostarczona w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy.

"W I kwartale roku fiskalnego 2011 RIM osiągnął znaczący wzrost zysków i dostarczył na rynek rekordową liczbę 11,2 mln urządzeń, w tym – stumilionowy smartfon BlackBerry. Zamierzamy dalej koncentrować się na globalnym rozwoju i wierzymy, że bogate portfolio nowych produktów BlackBerry, które pojawią się na rynku w nadchodzących miesiącach, będzie dla nas szansą przyspieszenia rozwoju RIM w drugiej połowie roku fiskalnego 2011" - powiedział Jim Balsillie, Co-CEO w firmie.

Przychód RIM za I kwartał roku fiskalnego 2011 wyniósł 4,24 mld dolarów, co stanowi wzrost o 24 proc. w stosunku do 3,42 mld dolarów w tym samym kwartale poprzedniego roku.

W I kwartale firma RIM zarejestrowała także 4,9 miliona nowych użytkowników. Na koniec kwartału całkowita liczba kont użytkowników BlackBerry wyniosła 46 milionów, co stanowi wzrost o 60 proc. w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku.

RIM informuje również, że produkty i usługi BlackBerry są obecnie dostępne w ofertach 550 operatorów i partnerów dystrybucyjnych w 175 krajach świata.

Z kolei na II kwartał, który zakończy się 28 sierpnia 2010 roku, przewidywany przez RIM przychód ma wynieść od 4,4 do 4,6 mld dolarów. Firma planuje również otworzyć od 4,9 do 5,2 mln nowych kont oraz dostarczyć na rynek od 11,6 do 12,1 mln smartfonów BlackBerry.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RIM dostarczył stumilionowego BlackBerry

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl