SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM, Radio ZET i Polskie Radio z wysłannikami na konklawe, TOK FM bez

RMF FM, Radio ZET i Polskie Radio wysyłają do Rzymu specjalne ekipy reporterskie, które relacjonować będą konklawe. Własnego dziennikarza nie będzie mieć tam informacyjne TOK FM.

konklawe, fot. news.va

konklawe, fot. news.va

Na czas konklawe RMF FM uruchamia Satelitarne Studio Watykańskie z którego przez kilka najbliższych dni będą nadawane specjalne wydania „Faktów”. Z Rzymu będą także emitowane: „Kontrwywiad RMF FM” oraz „Popołudniowa Rozmowa Dnia”. Stacja wysłała do stolicy Włoch czterech dziennikarzy: Barbarę Zielińską, Konrada Piaseckiego, Tomasza Staniszewskiego oraz Jacka Skórę.

Również Radio ZET uruchomiło w Rzymie satelitarne studio. - Na miejscu pracuje dwóch reporterów: Michał Dzienyński i Łukasz Konarski. Wyborowi nowego papieża podporządkujemy program, na bieżąco relacjonując wydarzenia w Watykanie - mówi nam Katarzyna Szczepanik, PR manager w Eurozecie.

Polskie Radio będzie mieć w Rzymie trzech dziennikarzy poza obecnym cały czas na miejscu korespondentem Markiem Lehnertem. Polecieli tam ks. Wojciech Mikulski, szef redakcji katolickiej rozgłośni oraz dwóch reporterów Informacyjnej Agencji Radiowej: Wojciech Cegielski i Michał Żakowski. Ich relacje pojawiać się będą w serwisach informacyjnych poszczególnych anten. IAR przygotowuje też specjalny serwis związany z konklawe, adresowany do rozgłośni PR jak i do klientów zewnętrznych.

W momencie wyboru papieża Jedynka i Trójka przerwą program, by poinformować o tym fakcie. Jak informuje Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Polskiego Radia, PR1 na pewno transmitować będzie w całości przemówienie nowego papieża, a potem nada program specjalny z obszerną analizą publicystów. Natomiast PR3 decyzji konklawe poświęci specjalne wydanie „Klubu Trójki” prowadzonego przez Jerzego Sosnowskiego.

TOK FM o konklawe informować będzie w swoich serwisach informacyjnych, a komentarze znajdą się w audycjach publicystycznych.- Do Watykanu nie wysyłamy dziennikarza. Relacje z tak tajnego zgromadzenia są niemożliwe - kwituje Piotr Zorć, zastępca redaktor naczelnej Radia TOK FM.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM, Radio ZET i Polskie Radio z wysłannikami na konklawe, TOK FM bez

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m
A może autor sprwadzi łaskawie, jaka jest pisownia nazwiska korespondenta PR w Rzymie...
8 8
odpowiedź
User
ktoś25
Pewna stacja to sknery są .
8 8
odpowiedź
User
Racjonalista
Pierwsze Radio Informacyjne i słowa "niemożliwe relacje z tak tajnego zgromadzenia. Po takim tekście już nie powinno się być szefem. Smutne:(
10 8
odpowiedź
User
Recenzent
Polskie Radio tylko niepotrzebnie wydało pieniądze wysyłając do Watykanu Wojciecha Cegielskiego. Jego relacje były nudne i powierzchowne. Nie ma się co dziwić, bo ten reporter nawet nie był w stanie skończyć studiów wyższych. Nie wiem, dlaczego Polskie Radio go tak promuje.
8 8
odpowiedź