SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM traci w Trójmieście i Krakowie, rekord Trójki w Krakowie

Przedstawiamy raport Radio Track MillwardBrown SMG/KRC za IV kwartał 2009 r. - przygotowany dla portalu Wirtualnemedia.pl - dotyczący najpopularniejszych stacji radiowych w Warszawie, Trójmieście, Krakowie oraz w Aglomeracji Śląskiej.

RMF FM traci w Trójmieście i Krakowie, rekord Trójki w Krakowie

W Warszawie liderem w IV 2009 r. było Radio ZET, którego udział w rynku spadł jednak o 15 proc.  (z 17,53 proc. do 14,83 proc.). Druga pozycja - z 11,92 proc. udziału w rynku - przypadła Jedynce. Zyskują między innymi RMF FM, Radio Eska oraz Radio Wawa. 
 


 
Październik -grudzień 2009Lipiec -
wrzesień 2009
Październik -grudzień 2008
Radio ZET14,83%13,09%17,53%
Jedynka - Program 1 Polskiego Radia11,92%12,50%11,11%
Trójka - Program 3 Polskiego Radia10,69%9,62%10,21%
Radio RMF FM9,47%8,87%8,14%
Radio ESKA Warszawa7,33%6,73%6,35%
Radio Złote Przeboje Pogoda 100,1 FM (Warszawa)6,04%4,92%5,81%
Radio TOK FM5,39%7,40%7,25%
Radio Wawa (Warszawa)4,24%4,03%2,66%
Radio VOX FM Warszawa2,66%3,19%3,05%
AntyRadio 94 FM (Warszawa)2,66%3,22%2,38%
Radio Eska Rock2,42%2,68%1,23%
Radio CHILLI ZET2,12%2,40%2,00%
Radio RMF Classic (Warszawa)1,99%2,27%2,50%
Radio PiN1,73%2,25%2,64%
Dwójka - Program 2 Polskiego Radia1,70%1,83%0,99%
Radio PLANETA FM (Warszawa) [badane od 12.2008]1,43%1,69%1,76%
Radio RMF MAXXX (Warszawa)1,33%1,40%1,46%
Radio Plus (Warszawa)1,24%0,66%0,74%
Polskie Radio dla Ciebie - RDC (Warszawa)1,03%1,13%0,74%
Radio Kolor 103 FM (Warszawa)0,92%1,15%1,83%
Radio 103,7 Roxy FM (Warszawa)0,65%0,51%1,35%
Radio Maryja0,59%0,84%2,29%
Polskie Radio Euro0,10%0,05%0,17%
Radio HOBBY (Legionowo)0,07%0,05%0,00%
Radio Warszawa0,07%0,22%0,10%
Akademickie Radio Kampus (Warszawa)0,07%0,09%0,49%
Radio Victoria Między Łodzią a Warszawą0,00%0,00%0,00%
Radio Bogoria (Grodzisk)0,00%0,00%0,03%

 
Liderem w Trójmieście w okresie październik-grudzień 2009 r. było RMF FM, które zanotowało jednak rekordowy spadek  - z 20,15 proc. do 15,75 proc. Na drugie miejsce awansowała Trójka, która na trzecią pozycje zepchnęła Radio ZET. 


 
październik 2009 -grudzień 2009lipiec 2009 -wrzesień 2009październik 2008 -grudzień 2008
Radio RMF FM15,75%16,24%20,15%
Trójka - Program 3 Polskiego Radia13,58%13,67%10,94%
Radio ZET13,03%14,36%16,04%
Jedynka - Program 1 Polskiego Radia7,24%7,76%9,10%
Radio Złote Przeboje Trefl 103 i 99,2 FM (Trójmiasto)6,89%4,83%5,96%
Radio RMF MAXXX (Trójmiasto)5,56%4,05%2,49%
Polskie Radio Gdańsk5,16%7,02%5,74%
Radio ESKA (Trójmiasto)4,37%3,81%5,10%
Radio Eska Rock3,69%3,79%2,88%
Radio Plus (Gdańsk)3,26%2,26%2,32%
Radio TOK FM3,14%3,72%4,07%
Radio CHILLI ZET2,56%1,45%0,56%
Radio Maryja2,19%2,50%0,74%
Radio RMF Classic (Gdańsk)1,59%2,14%2,09%
Dwójka - Program 2 Polskiego Radia1,17%1,83%0,74%
Radio Kaszebe (Władysławowo)1,15%1,25%1,26%
Polskie Radio Euro0,48%0,10%0,27%
Polskie Radio PiK (Bydgoszcz)0,03%0,00%0,06%
Radio Głos (Pelplin)0,00%0,00%0,00%
Radio Weekend (Chojnice)0,00%0,00%0,24%


Kraków to nadal bastion RMF FM, ale stacja straciła tam udział w rynku (z 31,67 proc. do 26,58 proc.) Trend wzrostowy utrzymuje Trójka 10,77 proc. udziału i druga pozycja).  


 
październik 2009 -grudzień 2009lipiec 2009 -wrzesień 2009październik 2008 -grudzień 2008
Radio RMF FM26,58%24,52%31,67%
Trójka - Program 3 Polskiego Radia10,77%6,40%8,65%
Radio ZET9,43%8,49%7,01%
Jedynka - Program 1 Polskiego Radia7,49%7,42%8,08%
Radio Złote Przeboje Wanda 92,5 FM (Kraków)5,87%5,67%6,78%
Radio TOK FM5,51%5,85%5,34%
Radio RMF MAXXX (Kraków)5,38%6,72%5,26%
Polskie Radio Kraków5,01%4,82%4,53%
Radio RMF Classic (Kraków)3,61%3,82%3,50%
Radio VOX FM Kraków3,14%3,37%3,16%
Radio Eska Rock2,74%1,68%1,11%
Radio ESKA (Kraków)2,67%2,70%2,47%
Radio Maryja1,26%1,75%1,10%
Radio CHILLI ZET1,05%0,65%0,19%
Radio PLANETA FM (Kraków) [badane od 12.2008]0,98%1,22%0,34%
AntyRadio 101,3 FM (Kraków)0,92%1,84%1,01%
Dwójka - Program 2 Polskiego Radia0,77%1,54%1,14%
Radio Alfa (Kraków)0,77%0,61%0,89%
Polskie Radio Euro0,52%0,51%0,47%
Polskie Radio Katowice0,24%0,05%0,03%
Radio 103,8 Roxy FM (Kraków)0,22%1,15%1,06%
RDN Małopolska (Tarnów)0,21%0,00%0,01%
Radiofonia (Kraków)0,08%0,03%0,34%
Radio Alex (Zakopane)0,03%0,04%0,14%


RMF FM nie ma sobie równych w Aglomeracji Śląskiej, gdzie z 35,57 proc. udziału miażdży konkurencję. Tracą między innymi Radio Piekary i Eska. RMF MAXXX goni Radio ZET.


 
październik 2009 -grudzień 2009lipiec 2009 -wrzesień 2009październik 2008 -grudzień 2008
Radio RMF FM35,57%34,74%33,61%
Radio Piekary7,98%9,38%9,63%
Trójka - Program 3 Polskiego Radia7,63%8,40%7,64%
Jedynka - Program 1 Polskiego Radia7,45%7,95%8,60%
Polskie Radio Katowice4,87%4,09%4,37%
Radio ZET4,69%4,90%5,41%
Radio RMF MAXXX (Śląsk)4,09%3,85%0,93%
Radio ESKA (Katowice)4,07%3,48%6,15%
Radio Złote Przeboje Karolina 91,2 FM (Katowice)3,31%4,20%3,33%
AntyRadio 106,4 FM (Katowice)2,99%1,83%3,14%
Radio Plus Gliwice2,33%1,22%1,42%
Radio PLANETA (Bytom)1,99%3,20%3,57%
Radio CCM1,53%1,26%0,63%
Radio Maryja1,34%1,20%1,03%
Radio TOK FM1,32%1,05%1,01%
Radio eM 107,6 FM (Katowice)1,01%0,55%0,71%
Radio Eska Rock0,86%1,01%0,34%
Radio Express FM (Tychy)0,49%1,12%0,45%
Dwójka - Program 2 Polskiego Radia0,48%0,48%0,99%
Radio 94,5 Roxy FM (Katowice)0,35%0,16%0,43%
Radio RMF Classic (Katowice)0,28%0,26%--
Radio CHILLI ZET (Katowice)0,22%0,61%0,22%
Polskie Radio Kraków0,11%0,02%0,02%
Polskie Radio Opole0,10%0,07%0,09%
Radio 90 FM (Wodzisław Śląski)0,09%0,19%0,03%
Radio Bielsko0,06%0,03%0,03%
Radio VOX FM Kraków0,03%0,00%0,00%
Radio Jasna Góra (Częstochowa)0,02%0,08%0,05%
Radio Vanessa (Racibórz)0,00%0,00%0,00%
Polskie Radio Euro0,00%0,01%0,04%


 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM traci w Trójmieście i Krakowie, rekord Trójki w Krakowie

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marzenawwa
w komentarzach do statystyk roi sie od błędów; są wszędzie w opisach do Warzsawy, Trójmiasta, zamieniono chybe te do Śląska i Krakowa. Same tabelki byłyby bardziej właściwe niż takie baniakuki
odpowiedź
User
rycho
Mnie interesuje jakie miasta wlicza sie do aglomeracji slaskiej.
Na poludnie od Katowic (chodzi o okolo 700 tysiecy ludzi ) wiekszosc z tych stacji nie da sie odebrac ( sygnal jest tlumiony na poludnie! - przeciez to dyskryminacja), a Czesi maja tam znaczna wiekszosc czestotliwosci.
odpowiedź
User
kolin
Nareszcie RMF FM zaczyna tracić - i to w swojej "stolicy" w Krakowie... ciekawe co będzie dalej...
odpowiedź
User
kaem
Co za idiotyzm porównywanie w badaniach stacji typu RMF FM ze stacjami typu Radio Głos. Czy ludzie z SMG/KRC używają mózgów przy opracowywaniu tych badań? Gratuluję pomysłu na podsuwanie ankiety z Radiem Głos np. mieszkańcowi Gdyni.
odpowiedź
User
Jinx
siła RMF-u na Śląsku bierze się zapewne z bliskości Krakowa i siły nadajnika. mieszkam w Tychach i musze się strasznie wysilać,żeby móc słuchać mojej kochanej Zetki bez zakłóceń.
odpowiedź