SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM usunęło felieton Tomasza Olbratowskiego o zamachach i islamistach, żeby „uniknąć eskalacji emocji internautów” (wideo)

Piątkowy felieton satyryczny Tomasza Olbratowskiego na temat niedawnych zamachów w Paryżu i ich islamskich sprawców został przez RMF FM szybko usunięty ze strony internetowej i kanału youtube’owego. - Zdjęliśmy ten felieton po pojawieniu się trzech negatywnych postów, aby uniknąć eskalacji emocji internautów - tłumaczy Maciej Brzozowski, dyrektor public relations w Grupie Bauer.

Tomasz Olbratowski, fot. RMF FM Article

W piątek w swoim codziennym felietonie satyrycznym w porannej audycji RMF FM Tomasz Olbratowski ostro żartował ze sprawców serii ataków w piątek 13 listopada w Paryżu. Stwierdził m.in., że - według relacji ich rodziców - jeden ze sprawców wcześniej jedyne co robił to palił marihuanę i brał zasiłek, a inny „pewnie chciał jedynie, żeby się ludzie trochę w klubie rozerwali”. Dodał, że islamiści emigrują do Europy głównie po to, żeby pobierać tutaj zasiłki. „Jedyni islamiści, którzy przyjeżdżają do Europy do roboty, to właśnie terroryści. I chłopaki uczciwie zarabiają, rzetelnie zabijają” - powiedział.

RMF FM klip z każdym komentarzem antenowym Tomasza Olbratowskiego szybko umieszcza na swojej stronie internetowej i kanale youtube’owym. Jednak ten piątkowy krótko po publikacji został usunięty. Przy czym niektórzy internauci zdążyli skopiować filmik i szybko trafił on na YouTube. Dużą popularność zdobył w weekend w serwisie Wykop.pl, gdzie użytkownicy zastanawiali się, dlaczego po emisji przez stację felieton został usunięty z jej profili internetowych.

- Zdjęliśmy ten felieton po pojawieniu się trzech negatywnych postów, aby uniknąć eskalacji emocji internautów w stosunku do poruszonych w felietonie kwestii - wyjaśnił zapytany przez Wirtualnemedia.pl Maciej Brzozowski, dyrektor public relations w Grupie Bauer, do której należy RMF FM. Brzozowski zaznaczył, że kierownictwo stacji nie ma zastrzeżeń do treści komentarza Olbratowskiego.

W poniedziałek rano Tomasz Olbratowski na początku swojego felietonu odniósł się żartobliwie do tej sytuacji, mówiąc, że skoro powinien wypowiadać się łagodniej, to może opowie o hodowli rumianku, chociaż się na tym nie zna. W komentarzu wyśmiał niedawną sprzeczkę Mariusza Kamińskiego i Marka Biernackiego w Sejmie.

 

Przypomnijmy, że w drugiej połowie września, w kulminacyjnym okresie dyskusji o napływie uchodźców do Europy, komentarze przy tekstach na ten temat na swoich stronach wyłączyły Agora i TVP Info, natomiast nie zdecydowali się na to najwięksi polscy wydawcy: Grupa Wirtualna Polska, Grupa Onet-RASP i Grupa Interia, uzasadniając, że bardziej niż zwykle moderują wpisy.

Od sierpnia do października br. udział RMF FM w rynku radiowym wyniósł 24,8 proc. (według danych Radia Track - zobacz wyniki wszystkich stacji ogólnopolskich). Z kolei we wrześniu br. serwis RMF.FM zanotował 1,06 mln użytkowników i 7,27 mln odsłon, RMF24.pl - 1,08 mln użytkowników i 15,86 mln odsłon, RMFon.pl - 687,4 tys. użytkowników i 9,86 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz pełne wyniki serwisów tematycznych).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM usunęło felieton Tomasza Olbratowskiego o zamachach i islamistach, żeby „uniknąć eskalacji emocji internautów” (wideo)

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aha
" Zdjęliśmy ten felieton po pojawieniu się trzech negatywnych postów" toż to były posty pozytywne -jak cenzura dba o emocje swych radiosłuchaczy-jak się wkur..ą to przyjdą im stację zdemolować czy jak ? co za głąby prdl
56 10
odpowiedź
User
olo
Czyli red. Piasecki, zwolennik przyjmowania islamistów, jest w mniejszości w RMF.
60 12
odpowiedź
User
ehehe
I ktoś taki jak RMF straszy cenzurą ze strony PiS ;D
76 10
odpowiedź
User
jur70
I w ten sposób dzisiejsze media upodabniają się do komunistycznych pod względem cenzury ponieważ boją się prawdy.
50 11
odpowiedź
User
Tym
Słuchajcie RMF to jest niemiecka stacja, a to kanclerz tego kraju wpakowała całą Europę na minę. Teraz Niemcy zwalają odpowiedzialność na każdego kto ma odmoenne zdanie. Według oficjalnej, niemieckiej propagandy ludzie uciekają przed wojną, a zasiłki przecież ich nie interesują :)
52 12
odpowiedź