SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Portal RMF24 ruszył z Regionami. Informacje z 12 miast Polski

We wtorek zadebiutowały Regiony - część serwisu RMF24.pl podająca najważniejsze informacje lokalne z niemal kraju. Dostarcza w tej chwili wiadomości z 12 miast i aglomeracji Polski, lecz wydawca zapewnia, że wkrótce będzie rozbudowywany.

W tej chwili można w Regionach przeczytać lokalne wiadomości z Krakowa, Warszawy, Śląska, Trójmiasta, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Lublina, Olsztyna, Szczecina, Rzeszowa i Zakopanego.  – Chcemy dostarczać użytkownikom portalu RMF24.pl sprawdzone wiadomości lokalne, oparte na rzetelnym dziennikarstwie, materiały które dotyczą samorządów i lokalnych społeczności. Serwis Regiony w RMF24 codziennie informuje o najważniejszych wydarzeniach, które dzieją się blisko ludzi i które ich bezpośrednio dotyczą. Jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wśród naszych użytkowników na treści z ich małych ojczyzn – komentuje Marek Balawajder, dyrektor informacji RMF FM. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, wkrótce serwis ma być poszerzany o kolejne miasta wojewódzkie, jak Gorzów czy Zieloną Górę.

Czego szukać w serwisie?

Na stronie każdego regionu pojawiają się najważniejsze informacje – zarówno stricte lokalne, jak też ogólnopolskie, które mają wpływ na codzienne życie lokalnych społeczności. Czytelnicy znajdą też fotogalerie, materiały audio i wideo, raporty, specjalne projekty, autorskie tematy przygotowane przez reporterów. W nowym serwisie znajdują się newsy znane słuchaczom z „Faktów RMF FM”, ale ma to być także platforma do prezentacji informacji, które często nie znajdowały miejsca na ogólnopolskiej antenie radiowej, czy na stronie głównej portalu RMF24.pl.

Treści są redagowane przez regionalnych reporterów „Faktów RMF FM” i specjalny, kilkuosobowy zespół w portalu RMF24.pl. Każdy użytkownik serwisu może też zostać jego współtwórcą i zgłosić newsa, podzielić się swoją opinią, skomentować bieżące wydarzenia. Zgłoszenia trafiają bezpośrednio do dziennikarzy w danym regionie.

Dział Regiony jest przejrzysty i prosty w nawigacji: z menu głównego portalu można po prostu przejść do stron konkretnych miast, klikając w czytelnie opisaną ikonkę miasta czy regionu. Materiały lokalne mają również swoje stałe miejsce w wydzielonej sekcji na stronie głównej RMF24.pl, a wybrane newsy trafią do grupy „Najważniejsze Fakty”.

Jak rośnie RMF24.pl

Serwis RMF24.pl w ostatnich tygodniach został dość poważnie wzmocniony. Z początkiem lutego do krakowskiej redakcji dołączyła Małgorzata Wosion, długoletnia korespondentka Polskiej Agencji Prasowej. Objęła funkcję redaktorki i dziennikarki serwisu.  W styczniu br. do zespołu portalu dołączyła też trójka innych dziennikarzy: Paweł Kmiecik i Waldemar Stelmach jako redaktorzy, zaś Paweł Konieczny - jako wydawca portalu i jednocześnie prezenter „Faktów RMF FM”. Natomiast do zespołu „Faktów RMF FM” dołączyła także - jako reporterka warszawskiej redakcji - Monika Cwalina-Kucharczyk, w ostatnich latach związana z TVN24.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. radio RMF FM (Grupa RMF) miało 30,2 proc. udziału w rynku słuchalności, co wobec 28,9 proc. rok wcześniej oznacza wzrost o 4,5 proc.

Dołącz do dyskusji: Portal RMF24 ruszył z Regionami. Informacje z 12 miast Polski

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fdafd
Jest już tych portalików lokalnych więc nie widzę specjalnie sensu.
0 0
odpowiedź
User
przykre
No i wszedłem w tę zakładę na RMF24 i mam wiadomość „lokalną”:
”Komorowski: Doceniam wysiłki prezydenta, ale pozycja Polski jest bardzo słaba”

To już widzę „sens” :(

Media to coraz obrzydliwsza kłamliwa branża.
0 0
odpowiedź
User
.
Jakby Tadek nie szczekał Czarzastemu to by dalej były rozszczepienia lokalne na FM.
0 0
odpowiedź