SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RN PKO BP wybrała na prezesa Rafała Juszczaka

Nowy prezes PKO BP będzie realizować strategię 2007-2012, stawia na detal.

Nowo wybrany prezes PKO Banku Polskiego Rafał Juszczak zapowiedział w czwartek, że jego priorytetem na najbliższe miesiące będzie realizacja przyjętej niedawno strategii na lata 2007-2012. Według niej, PKO BP chce utrzymać pozycje lidera na polskim rynku i zwiększyć udziały w szybko rosnących grupach produktowych, takich jak pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne, karty kredytowe i fundusze inwestycyjne.

"Główny nacisk będzie położony na bankowość detaliczną. Pierwsze efekty zmian będą zauważalne jeszcze w tym roku, ale kumulacja nastąpi w 2008 roku" - powiedział Juszczak podczas konferencji prasowej.

Sieć banku liczy obecnie ok. 1250 oddziałów i 2300 agencji, liczba klientów - ok. 6 mln.

Wcześniej w czwartek bank poinformował, że rada nadzorcza wybrała na prezesa Rafała Juszczaka - dotychczasowego wiceprezesa banku pełniącego obowiązki prezesa. Ponadto RN uzupełniła skład zarządu o czterech nowych członków, z których każdy będzie pełnił miał tytuł wiceprezesa banku. Nie jest natomiast na razie planowane uzupełnienie składu RN po odejściu z niej w styczniu Jerzego Osiatyńskiego.

Z dniem 1 lipca swoją funkcję będzie pełnić Aldona Michalak, a w zakres obszarem jej zainteresowań będzie zarządzanie jakością. Dwa tygodnie później, 15 lipca 2007 r., swoją pracę w zarządzie PKO BP rozpocznie Mariusz Klimczak, a odpowiadać będzie za obszar rynku korporacyjnego. Natomiast Adam Skowroński, który w skład zarządu został powołany z dniem 23 lipca 2007 r., ma nadzorować obszar rachunkowości i finansów. Najpóźniej, bo dopiero od 10 września 2007 r., obowiązki wiceprezesa odpowiedzialnego za zasoby ludzkie zacznie pełnić Berenika Duda-Uhryn.

Prezes największego banku w Polsce został wybrany w czwartym konkursie z ogłoszonych po tym, jak w czerwcu ub. r. odejście z tego stanowiska zapowiedział Andrzej Podsiadło. Potem p.o. prezesa był Sławomir Skrzypek - obecnie prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), a następnie (do 10 kwietnia) Marek Głuchowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RN PKO BP wybrała na prezesa Rafała Juszczaka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl