SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RN Sfinksa: brak zgody na przejęcie sieci pizzerii Da Grasso

Spółka Sfinks Polska nie przejmie sieci Da Grasso, gdyż rada nadzorcza spółki nie wyraziła zgody na zawarcie umowy przyrzeczonej na pierwotnie uzgodnionych warunkach, poinformował Sfinks w komunikacie.

RN Sfinksa: brak zgody na przejęcie sieci pizzerii Da Grasso

"Po szczegółowej analizie planu biznesu opracowanego w procesie przygotowania do finalizacji transakcji władze Sfinksa uznały, że transakcja nie gwarantowała osiągnięcia wcześniej zakładanych korzyści wynikających z połączenia obu spółek" – czytamy w komunikacie. 

Sylwester Cacek, członek rady nadzorczej Sfinks Polska, podkreślił, że choć wstępne rozmowy i przeprowadzone due diligence wskazywało na szereg możliwych synergii wynikających z połączenia, były jednak pewne braki prawne i biznesowe, które Da Grasso zobowiązało się uzupełnić. "Przedstawione przez Da Grasso informacje dotyczące uzupełnienia braków prawnych jak i założeń biznesowych nie spełniły naszych oczekiwań. Mimo że bardzo atrakcyjne byłoby dla nas skokowe powiększenie sieci, decyzja o przejęciu Da Grasso na pierwotnych warunkach byłaby obarczona dużym ryzkiem, że sieć nie będzie generować oczekiwanych wyników" – powiedział Cacek, cytowany w komunikacie.

W lutym spółki Sfinks Polska i Da Grasso przełożyły podpisanie umowy sprzedaży 100% akcji sieci pizzerii do końca lipca, a pierwotnie umowa, dzięki której Sfinks miał kupić Da Grasso, miała być podpisana do końca stycznia.

W piątek spółka poinformowała też, że nadal chce zwiększać liczbę restauracji, zgodnie z ogłoszoną w kwietniu tego roku strategią. „Nadal zgodnie z przyjętą strategią nie  wykluczamy dalszych działań i projektów związanych z akwizycją innych marek” – powiedziała prezes spółki Mariola Krawiec-Rzeszotek, cytowana w komunikacie.

Długoterminowa strategia Sfinks Polska przewiduje, że w 2011 spółka będzie zarządzać ponad 150, a w 2014 ponad 290 restauracjami.

Sfinks Polska zarządza obecnie 111 restauracjami, w tym siecią 95 restauracji Sphinx zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło  i 6 restauracjami WOOK.

Da Grasso to największa sieć pizzerii w Polsce. Obecnie w ramach sieci działa ponad 200 placówek w blisko 150 miastach Polski. Placówki są prowadzone na zasadach franczyzy.

Sfinks Polska miał 9,92 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 9,73 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 38,03 mln zł wobec 47,85 mln zł rok wcześniej

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RN Sfinksa: brak zgody na przejęcie sieci pizzerii Da Grasso

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl