SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Robert Gajda dołącza do zarządu Microsoft w Polsce

Polski oddział Microsoft rozszerzył zespół kierownictwa firmy. Do zarządu dołączył Robert Gajda w roli specialist team unit lead in Poland. Będzie odpowiadał za relacje z partnerami biznesowymi.

Robert GajdaArticle

W ostatnim czasie polski oddział koncernu Microsoft przechodzi istotne zmiany personalne. W połowie października 2020 r. do firmy powróciła Magdalena Kasiewicz i stała się jednym z członków zarządu.

Robert Gajda w zarządzie Microsoft

Teraz poinformowano, że do zarządu Microsoft Poland dołączył także Robert Gajda w roli specialist Team Unit Lead in Poland.

Czytaj także: Microsoft pokazał Surface Laptop Go i nowy Surface Pro X (wideo)

Robert Gajda posiada 25-letnie doświadczenie na rynku technologii IT dla biznesu. Do Microsoft dołączył w sierpniu 2010 r. Przez pierwsze 5 lat w Microsoft był odpowiedzialny za opracowanie i realizację strategii wykorzystania m.in. usług chmurowych platformy Azure przez partnerów Microsoft w dziale Developer Experience (Microsoft DX) oraz kierował zespołem sprzedaży do dużych klientów jako Solution Sales Manager w Specialist Team Unit (STU) – zespole konsultantów technologicznych i biznesowych skupionych wokół zdefiniowanych  obszarów transformacji cyfrowej oraz określonych segmentów klientów.

Gajda był również odpowiedzialny za budowanie świadomości, rozwój rynku oraz adopcje usług chmurowych Microsoft w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Wcześniej pracował w Cisco, gdzie był odpowiedzialny za budowę i realizację strategii sprzedaży w obszarze Advanced & Emerging Technologies w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej

- Zmiana w biznesie zaczyna się od ludzi i to oni są najważniejszym ogniwem i początkiem dyskusji o cyfrowej transformacji w chmurze - wyjaśnia w komunikacie Robert Gajda. - Kwestia ta dotyczy przedsiębiorstwa każdego rozmiaru i sektora bez względu na szerokość geograficzną, w której działa. Dołączenie do zarządu Microsoft traktuję jako niezwykłe wyzwanie i cieszę się, że będę miał jeszcze większą możliwość wsparcia naszych klientów na drodze do cyfrowej zmiany, której osią jest właśnie chmura.

Robert Gajda ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Wyższą Szkołę Zarządzania i Marketingu w Warszawie oraz posiada dyplom MBA.

Czytaj także: Za 7,5 mld dolarów Microsoft kupuje firmę Bethesda. Będzie właścicielem Dooma, Fallouta i Wolfensteina

W zakończonym 30 czerwca roku fiskalnym Microsoft zanotował wzrost przychodów o 14 procent, a zysk netto spółki przekroczył 44 mld dolarów. Motorem wzrostów był szczególnie segment usług chmurowych, w wypadku Azure przychody zwiększyły się o 47 proc. w dobie pandemii koronawirusa.

Dołącz do dyskusji: Robert Gajda dołącza do zarządu Microsoft w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl