SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Robert Mazurek i Igor Zalewski odchodzą z „Sieci”, koniec rubryki „Z życia koalicji, z życia opozycji”

W czerwcu br. Robert Mazurek i Igor Zalewski skończą trwającą ponad 5 lat współpracę z tygodnikiem „Sieci” (Fratria). W konsekwencji z pisma zniknie prowadzona przez nich rubryka „Z życia koalicji, z życia opozycji”.

Robert Mazurek i Igor Zalewski, for. Andrzej Wiktor/„Sieci”Article

Informację o zakończeniu współpracy z „Sieci” potwierdził portalowi Wirtualnemedia.pl Igor Zalewski. - Będziemy prowadzili tę rubrykę do wakacji, a potem ją kończymy i wyjeżdżamy - mówi nam Zalewski.

Mazurek i Zalewski są związani z „Sieci” (wcześniej działającym jako „W Sieci”) od końca 2012 roku, po tym jak w geście solidarności ze zwolnionym Pawłem Lisickim z tygodnikiem „Uważam Rze” rozstała się zdecydowana większość dziennikarzy. Przedtem przez dwa lata byli związani z „Uważam Rze”, Mazurek przez kilka lat pracował też w „Rzeczpospolitej”.

Rubrykę „Z życia koalicji, z życia opozycji” prowadzą od prawie 20 lat. W prześmiewczy sposób komentują w niej bieżące wydarzenia w polskiej polityce. Rubrykę zaczęli w piśmie „Nowe Państwo”, a od 2002 roku redagowali ją we „Wprost”, gdzie zyskała dużą popularność. Potem była publikowana także w „Fakcie”.

- Robimy to 20 lat i zdecydowaliśmy, że wystarczy - stwierdza Igor Zalewski. Czy to znaczy, że nie biorą pod uwagę przeniesienia rubryki do innego tytułu prasowego lub serwisu internetowego? - Nie bardzo widzimy, gdzie moglibyśmy to kontynuować. Gdyby była taka okazja, to nie wykluczamy tego ostatecznie - mówi Zalewski.

W cyklu „Z życia koalicji, z życia opozycji” autorzy żartują także z polityków obozu rządzącego i mediów publicznych, wobec których „Sieci” jest mocno przychylne. Czy to nie utrudniało współpracy z tygodnikiem? - Taka jest formuła naszej rubryki, tygodnik „Sieci” wiedział, co bierze. Nie było nigdy żadnych prób ingerencji w nasze teksty przez redaktorów „Sieci” - komentuje Igor Zalewski.

Robert Mazurek do każdego wydania „Sieci” pisze dwa inne artykuły: tekst o winach i całostronicowy felieton. Natomiast Igor Zalewski jest też felietonistą „Do Rzeczy”.

Ponadto Mazurek od września 2016 roku prowadzi od poniedziałku do piątku poranne wywiady w RMF FM, a od lutego ub.r. przygotowuje cotygodniowe wywiady do „Dziennika Gazety Prawnej” (poprzednio współpracował w tym zakresie z „Rzeczpospolitą”). Z kolei Igor Zalewski jest redaktorem naczelnym wydawnictwa The Facto.

Według danych ZKDP w lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Sieci” wynosiła 50 118 egz.

Po sukcesie „Z życia koalicji, z życia opozycji” w niektórych pismach pojawiły się podobne rubryki. W „Do Rzeczy” jest cykl „Dwaj panowie G.” autorstwa Piotra Goćka i Cezarego Gmyza, w „Plusie minusie” - „Od ucha do ucha” Mariusza Cieślika i Roberta Górskiego (w grudniu ub.r. przeniesiona z „Wprost”), a we „Wprost” - „Niedyskrecje parlamentarne” Joanny Miziołek i Elizy Olczyk.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Robert Mazurek i Igor Zalewski odchodzą z „Sieci”, koniec rubryki „Z życia koalicji, z życia opozycji”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radek
Smród kloaki stał się nie do zniesienia?
odpowiedź
User
Eye of Beholder
dobrze, fajni, śmieszni goście (w przeciwieństwie do Goćka i Gmyza) , pasowali do tej propagandówki jak pięść do nosa.
odpowiedź
User
Marcin
Wielka szkoda, od tej rubryki zaczynałem lekturę "Sieci". Ale tygodnik da radę, a Panom życzę powodzenia.
odpowiedź