SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

OMZRiK poskarży się na Roberta Mazurka do KRRiT

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że złoży do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na Roberta Mazurka, prowadzącego „Poranną rozmowę w RMF FM”. Poszło o słowa na temat niepełnosprawnych.

Robert Mazurek (screen: YouTube/RMF24)Article

Gościem Roberta Mazurka w „Porannej rozmowie w RMF FM” był lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Dyskusja dotyczyła m.in. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

„Bo to są kompletne melepety. Powiedzieć o nich melepety to jest zresztą obraza dla melepetów” - ocenił budujących CPK dziennikarz. Melepeta to pejoratywne określenia na kogoś niezdarnego czy powolnego, inaczej fajtłapa, niezdara czy niedołęga.

„To jaki jest wyższy stopień wtajemniczenia?” - spytał Kosiniak-Kamysz. „Nie mogę tego powiedzieć. Rzeczywiście należy im się jakaś renta, moim zdaniem, inwalidzka. Nie, bo to też brzmi, jakbym tutaj szydził z niepełnosprawnych. Oni są rzeczywiście niepełnosprytni umysłowo” - powiedział Mazurek.

Wątek rozpoczyna się na poniższym wideo około 38. minuty. Po słowach o „niepełnosprytnych umysłowo” następuje przerwa w nagraniu na YouTubie.  

Na słowa dziennikarza zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. „Skandaliczne słowa Roberta Mazurka, na antenie RMF FM szydził z osób niepełnosprawnych pobierajacych rentę i osób niepełnosprawnych umysłowo. Zareagował YouTube i Facebook przerywając transmisję z powodu mowy nienawiści. Ośrodek zawiadomi w tej sprawie KRRIT składając skargę” - poinformowano na koncie ośrodka na X.

 

Robert Mazurek to przede wszystkim autor wywiadów z politykami. Od 2016 roku jest gospodarzem porannych rozmów w RMF FM. W styczniu br., po 2,5 roku współpracy, zniknął z anteny radiowej Dwójki, gdzie prowadził cotygodniową audycję o gustach muzycznych swoich gości. - Umowa była już podpisana, prezes Kamińska ją anulowała - opisał publicysta.

Od 2021 roku związany był z Kanałem Sportowym. Niedawno, po odejściu Krzysztofa Stanowskiego, ogłosił, że także rozstaje się z tym medium.

Od jesieni 2018 roku Mazurek pisze po dwa felietony do każdego wydania „Plusa Minusa”, weekendowej wersji „Rzeczpospolitej” (Gremi Media). Od jesieni 2012 do połowy 2018 roku wspólnie z Igorem Zalewskim prowadził rubrykę „Z życia koalicji, z życia opozycji”, wcześniej tworzyli ją m.in. w „Uważam Rze” i „Wprost”. Mazurek pracował też m.in. w „Dzienniku”, „Życiu”, „Rzeczpospolitej”, „Filmie” i „Nowym Państwie”. W branży medialnej jest od początku lat 90.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/robert-mazurek-wywiady-rmf-fm-zwolniony-polskie-radio-za-co-prezes-agnieszka-kaminska ##

W okresie od lutego do kwietnia br. rozmowy Mazurka były liderem poranków radiowych - miały 2,27 mln słuchaczy w grupie 15-75, co przełożyło się na 30,91 proc. udziału w rynku radiowym (dane Radio Track Kantar Polska).

Samo RMF FM jest zaś liderem rynku radiowego w Polsce. Udział stacji pod względem słuchania w okresie od lipca do września 2023 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 29,1 proc. - wynika z fali badania Radio Track Kantar Polska.

Dołącz do dyskusji: OMZRiK poskarży się na Roberta Mazurka do KRRiT

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wacek
Mazurek to porażka ( totalna pralnia mózgu) , na szczęście go nie słucham i tego dennego radia też, są inne ciekawsze stacje radiowe w Polsce.
odpowiedź
User
Rumburak
Mazurkowi to już dawno temu uderzyła woda sodowa do głowy.
odpowiedź
User
Ten osrodek
Ten ośrodek tylko z nazwy ma pomagać. To czyste zło.
odpowiedź