SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Robert Pstrokoński i Paweł Lisicki w zarządzie wydawcy „Do Rzeczy”

Spółka Orle Pióro, która będzie wydawcą „Tygodnika Do Rzeczy”, ma już zarząd. Jej prezesem został Robert Pstrokoński, a wiceprezesem - Paweł Lisicki. W radzie nadzorczej  znalazły się osoby z byłego kierownictwa Presspubliki, wydawcy „Rzeczpospolitej”.

Article

Robert Pstrokoński od 2002 roku związany jest z Point Group. Obecnie jest dyrektorem wydawniczym PMPG i wiceprezesem Media Point Group. Zasiada też w radzie nadzorczej AWR „Wprost”. Z kolei Paweł Lisicki jest redaktorem naczelnym „Do Rzeczy”. Przedtem był naczelnym „Uważam Rze”, a w latach 2006-2011 kierował „Rzeczpospolitą”. Z tytułem tym był związany od 1993 roku, z przerwą w latach 2005-2006.

Rada nadzorczą Orlego Pióra kieruje Michał M. Lisiecki, główny inwestor spółki i zarazem założyciel i prezes Platformy Mediowej Point Group. Do rady powołano także Pawła Bienia, Radosława Dobrzyńskiego, Sebastiana Bogusławskiego i Katarzynę Gintrowską.

Paweł Bień i Radosław Dobrzyński to osoby, które były w kierownictwie Presspubliki, gdy właścicielem spółki był brytyjski Mecom (w 2012 roku pakiet większościowy przejął Grzegorz Hajdarowicz). Bień był w wydawnictwie prezesem, zaś Dobrzyński - wiceprezesem, a wcześniej m.in. dyrektorem marketingu i sprzedaży i szefem biura reklamy.

Katarzyna Gintrowska jest wiceprzewodniczącą rady nadzorczej PMPG. Wcześniej pełniła funkcje m.in. dyrektora ds. rozwoju PMPG oraz wiceprezesa i dyrektora ds. rozwoju Point Group.

Natomiast Sebastian Bogusławski jest licencjonowanym doradcą inwestycyjnym. Obecnie zasiada m.in. w radach nadzorczych: NFI Magna Polonia, CubeITG, Innovation Technology Group, Polimeksu, Boryszewa oraz Polskiej Agencji Prasowej. Ostatnio zajmował stanowisko wiceprezesa KSP Polonia Warszawa.

Tygodnik opinii „Do Rzeczy”, tworzony przez byłych publicystów „Uważam Rze” ma trafić na rynek już w piątek 25 stycznia br. Zadebiutuje w objętości 100 stron i w nakładzie 200 tys. egz.

80 proc. udziałów w Orlim Piórze posiadają PMPG i Michał M. Lisiecki. Pozostałe 20 proc. udziałów należy do spółdzielni dziennikarskiej, złożonej z naczelnego i czołowych publicystów tego tygodnika. Mają oni taki sam wpływ na linię redakcyjną pisma i obsadę naczelnego jak inwestorzy strategiczni.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Robert Pstrokoński i Paweł Lisicki w zarządzie wydawcy „Do Rzeczy”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Roman
Konkret! Nazwiska równie wyraźne w Radzie Nadzorczej jak w tygodniku. Bień - Prezes Rzepy i Dobrzyński wiceprezes ds sprzedaży - faceci z wiedzą i kompetencjami, których z zimną krwią wyrzucił wydawca Rzepy. Oj, Będzie się działo!
odpowiedź