SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Robert Tekieli: dla PiS najlepsze odstrzelenie Tuska przed wyborami

Publicysta Robert Tekieli, związany z Polskim Radiem, „Gazetą Polską” i „Sieciami”, stwierdził na Twitterze, że „dla PiS najlepszym rozwiązaniem byłoby odstrzelenie Tuska na 3 miesiące przed wyborami”. Zaznaczył, że „chodzi o wymienienie lidera”.

Robert Tekieli, fot. Polskie Radio Article

Zaraz po zamieszczeniu tweeta o „odstrzeleniu Tuska na 3 miesiące przed wyborami” Robert Tekieli napisał w kolejnym, że „oczywiście chodzi o wymienienie lidera”.

- Tylko w mózgach chorych można traktować to niemetaforycznie - podkreślił.

Jeden z komentujących ocenił, że mimo tych wyjaśnień wpis Tekielego „brzmi słabo”. - Nie zaprzeczam. Intencja była inna, ale brzmienie tlita bezsensowne - napisał publicysta. - Przyznaję się do niemądrego brzmienia tłita - dodał.

Niektórzy dziennikarze zinterpretowali jego wpis dosłownie. - Skurkowańcy nie potrafią z Tuskiem wygrać, więc nawołują do mordu... - skomentował Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej”. - A gdyby tak…. sami wiecie co by się działo - napisała Dominika Długosz z „Newsweek Polska”.

- Pan Robert Tekieli publicysta „Sieci” i „Gazety Polskiej” oraz prowadzący za czasów Jacka Kurskiego program w TVP proponuje, aby PiS zabił Donalda Tuska na 3 miesiące przed wyborami. Oni na poważnie nawołują do zamordowania lidera opozycji - podkreślił adwokat Roman Giertych.

- Wpis jest jednoznaczny. Obrona "nie miałem tego na myśli" jest żałosna. Skandaliczny, obrzydliwy tłit - oceniła Blanka Aleksowska z Polska Press. - Żałosne jest wmawianie autorowi co miał na myśli. Dziwne, wydajesz się dość racjonalna - polemizował z nią Janusz Życzkowski, naczelny „Gazety Lubulskiej”.

Profil twitterowy Roberta Tekielego ma 14 tys. obserwujących.

Robert Tekieli w Polskim Radiu i tygodnikach prawicowych

Od kilku lat Robert Tekieli jest związany z Polskim Radiem. Od marca do października 2018 roku był wicedyrektorem radiowej Jedynki, a od maja 2017 do marca 2018 roku wiceszefem Polskiego Radia 24. Na antenie Polskiego Radia 24, prowadził kilka audycji publicystycznych i społecznych (m.in. „Wojna cywilizacji”), obecnie jest gospodarzem programu „PRL - historia prawdziwa”.

Od połowy 2016 roku przez kilka miesięcy prowadził w TVP Warszawa autorski program „Tekieli. Krótki przewodnik po duszy” (szefem stacji był wówczas Jacek Sobala, były prezes Polskiego Radia).

Tekieli od lat jest felietonistą „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, a w połowie 2020 roku zaczął regularnie pisać do tygodnika „Sieci”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wcześniej Robert Tekieli był m.in. zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Ozon” (ukazującego się krótko w 2005 roku), członkiem rady programowej Telewizji Polskiej (w latach 1998-2005) i dyrektorem programowym Radia Józef (w latach 2001-2003). Jest współzałożycielem wieloletnim redaktorem naczelnym magazynu literacko-kulturalnego „Brulion”.

Dołącz do dyskusji: Robert Tekieli: dla PiS najlepsze odstrzelenie Tuska przed wyborami

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz555
Robertowi wyraźnie rzuciła się na mózg walka z sektami.
Wyluzuj bracie, w Polsce żyją także ludzie o innych poglądach, niż Ty i jest to całkowicie zwyczajne, a nie nadprzyrodzone.
16 3
odpowiedź
User
AS
Skoro pisze to w miarę inteligentny człowiek, to chyba dobrze wie, że przez jakąś część publiczności wpis zostanie odebrany literalnie. Wniosek jest chyba dość oczywisty.
8 3
odpowiedź
User
Zbych
Za nim coś powiesz głupiego to pomyśl człowieku.
8 4
odpowiedź