SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego na antenach Polskiego Radia

Wszystkie anteny Polskiego Radia przygotowały specjalne audycje z okazji 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, która przypada 1 sierpnia br. (najbliższy czwartek).

Powstanie Warszawskie, fot. TVP

Powstanie Warszawskie, fot. TVP

W radiowej Jedynce audycje związane z rocznicą będą nadawane od wtorku. O godz. 8.15 gościem „Sygnałów dnia” będzie dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski. W środę w ramach pasma „Popołudnie z Jedynką” nadawanego od 15.00 do 18.00, będzie można wysłuchać relacji ze spotkania Powstańców Warszawskich z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. O 20.14 gościem audycji „Moje książki” będzie Barbara Wachowicz, która wielokrotnie przedstawiała w swoich książkach historię Powstania Warszawskiego.

W czwartek 1 sierpnia br., w dniu rocznicy, na antenie Jedynki przez cały dzień prezentowana będzie polska muzyka. O godz. 12.00 w audycji „Z kraju i ze świata” fotograf Wojciech Wieteska opowie o projekcie „Portret Powstańców Warszawskich”, w ramach którego powstaną zdjęcia żyjących uczestników Powstania. W „Muzycznej Jedynce”, w godz. 13.00-15.00, będzie można wysłuchać fragmentów koncertu Lao Che oraz Zakazanych Piosenek. O godz. 17.00 zabrzmi sygnał przypominający o Godzinie „W”, a w „Popołudniu z Jedynką” pojawią się relacje z obchodów pod Pomnikiem Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. O 23.10, w „Naukowym zawrocie głowy” Artur Wolski przybliży kulisy decyzji o wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia br. o godz. 15.30 na antenie radiowej Dwójki nadany zostanie reportaż Krystyny Melion „Zwyczajni, prości, nieogromni” z 2002 r., w którym o swoich losach opowiadają żołnierze batalionu „Zośka”. Z kolei o godz. 18.00 w „Sezonie na Dwójkę” audycja „Pokonać strach. Kto się bał - ten ginął. Wspomnienia z Powstania”, zawierająca rozmowy z powstańcami. Liczne reportaże na temat Powstania Warszawskiego nadawane będą także w kolejnych dniach.

1 sierpnia br. na antenie radiowej Trójki będzie można wysłuchać specjalnych wydań audycji. Gościem „Salonu politycznego Trójki” o godz. 8.13 będzie Andrzej Kunert, historyk i publicysta. O godzinie 17.00 odbędzie się relacja z warszawskich Powązek. O godz. 17.45 w ramach „Pulsu Trójki” historycy dyskutować będą o Powstaniu Warszawskim, a o godz. 18.15 emisja reportażu „Obrączki z karabinowych łusek”. Od 21.00 będzie można posłuchać „Klubu Trójki”, w całości poświęconego tematyce powstańczej.

Na antenie radiowej Czwórki materiały powstańcze będą pojawiać się codziennie od 29 lipca do 1 sierpnia w ramach „Poranku OnLine” (6.00-9.00) oraz w paśmie „Stacja kultura” (11.00-13.00). 1 sierpnia, w dniu rocznicy, radiowa Czwórka przez cały dzień po każdych wiadomościach (4 minuty po każdej pełnej godzinie) nadawać będzie audycje z cyklu „Zakochani w Powstaniu”. W „Czwórce do czwartej” (13.00-16.00) odbędą się w studio rozmowy na temat faktów i mitów wokół Powstania Warszawskiego.

Na antenie internetowego PR 24 od 1 sierpnia w godz. 16.00-19.00 przez kolejne 63 dni nadawane będą wspomnienia Powstańców. O swoich doświadczeniach opowiedzą m.in. Władysław Bartoszewski, Edmund Baranowski oraz Zbigniew Ścibor-Rylski.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego na antenach Polskiego Radia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aaa
a w rmf fm i radiu zet nic o powstaniu, ale wsyscy edług badań słuchaja
odpowiedź