SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Roman Rogowiecki zostanie szefem Programu III Polskiego Radia?

Polskie Radio szuka dyrektora Programu III Polskiego Radia. Jednym z kandydatów na to stanowisko jest dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki - ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

fot. akpa Article

W ubiegłym tygodniu ze stanowiska dyrektora i redaktora naczelnego radiowej Trójki zrezygnowała po miesiącu Paulina Stolarek-Marat. - Chciałam Trójki niesłużącej partykularnym bądź politycznym celom, rozwijającej się w nawiązaniu do jej najlepszych, twórczych tradycji. Nie udało się. Zapewne wykazałam się naiwnością. Okazało się, że jestem na szczycie barykady, a kule lecą z obu stron - poinformowała w oświadczeniu.

Rozgłośnią kieruje wicedyrektor Szymon Sławiński, a zarząd Polskiego Radia poszukuje nowego dyrektora. Publicysta Piotr Zaremba podał w wpolityce.pl, że szefową ma zostać dziennikarka o centrowych poglądach. Z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że odrzuciła ona jednak propozycję zarządu.

Portal Wirtualnemedia.pl nieoficjalnie ustalił, że jednym z kandydatów poważnie rozważanych przez zarząd Polskiego Radia na stanowisko dyrektora radiowej Trójki jest dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki, od wielu lat związany z Trójką. Polskie Radio nie potwierdza tej informacji, podając jedynie, że poszukiwania szefa rozgłośni nadal trwają.

Roman Rogowiecki jako druh zastępowy w latach 1983-1987 prowadził wydania „Listy Przebojów Programu Trzeciego”. Współprowadzi wtorkowe wydania „Muzyki Nocą” w radiowej Jedynce. Publikował na łamach „Jazzu”, „Non Stop” i „Magazynu Muzycznego”, wchodził w skład redakcji polskiej edycji „Metal Hammera”. Rogowiecki współpracował także ze stacjami telewizyjnymi, m.in. był dyrektorem ds. artystycznych TVP1 oraz szefem artystycznym Festiwalu w Opolu w 2009 roku.

W ciągu miesiąca kierowania PR3 przez Paulinę Stolarek-Marat nastąpiło kilka zmian personalnych w stacji. Nowym szefem redakcji muzycznej został Piotr Metz (zastąpił Grzegorza Hoffmanna), a „Salon polityczny Trójki” zaczął prowadzić Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy". Trzy tygodnie temu gospodarzem programu przestał być z kolei Marcin Zaborski, który prowadzi teraz tylko popołudniowe rozmowy w "Pulsie Trójki".

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od grudnia 2015 roku do lutego 2016 roku udział Trójki w rynku radiowym wyniósł 8,4 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Roman Rogowiecki zostanie szefem Programu III Polskiego Radia?

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iq
roman, nie ratuj tego. niech raz ktoś poniesie konsekwencje swojej głupoty. a o 3 się nie martw. ona zawsze będzie. się odbuduje
34 21
odpowiedź
User
orion2
To ciekawa propozycja z pewnością warta wnikliwej analizy. R. Rogowiecki wie na czym polega Trójkowy standard jakości-słuchałem lata temu jego audycji w Trójce i nie pamiętam, żebym się zawiódł. Przyznaję, że na obecną chwilę (1:30 w nocy) ta wiadomość zaskoczyła mnie pozytywnie.
36 18
odpowiedź
User
Grzesiek
Romek, nie daj się wciągnąć jak koniunkturalny Metz. Po co się unużać?
34 26
odpowiedź
User
Krasawica
W ramach kryterium naboru na dyr. PR 3 o nazwie ,,długo związani z Polskim Radiem" pragnę zaproponować kandydaturę pana Jana Zagozdy. Ma jeszcze większe doświadczenie niż pan Rogowiecki - o ile, rzecz jasna, kryterium liczby lat spędzonych w Polskim Radiu ma mieć znaczenie. Jeśli ma nie mieć znaczenia, to może przydałby się Polskiemu Radiu 3 ktoś, kto czymś wcześniej zarządzał z jako takim sukcesem, choćby radiowęzłem szkolnym, ewentualnie kurnikiem. Dziękuję.
28 12
odpowiedź
User
Newsman
Z jednej strony szkoda rozgłośni, ale z drugiej, dopiero gdy słuchacze doświadczą dobrej zmiany, zrozumieją co stracili.

Więc może trzeba pozwolić by się zawaliło?
31 21
odpowiedź