SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rosja pozbawiona praw do transmisji igrzysk olimpijskich

Rosja i Białoruś pozostały bez praw do transmisji Igrzysk Olimpijskich do 2032 roku. Wszystkie prawa medialne w Europie zostały przeniesione na Europejską Unię Nadawców (EBU) i Warner Bros. Discovery.

Fot. materiały prasowe Warner Bros. DiscoveryArticle

EBU i Warner Bros. Discovery wygrały przetarg Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego na nabycie praw medialnych do transmisji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026 i 2030 oraz Letnich i Młodzieżowych Igrzysk 2028 i 2032.

Igrzyska Olimpijskie będą transmitowane w 49 krajach. Opublikowana lista nie obejmuje jednak Rosji i Białorusi.

MKOl już na etapie przetargu na prawa telewizyjne do tych imprez wykluczył Rosję i Białoruś. Zakazał też rosyjskim kanałom telewizyjnym transmitowania igrzysk olimpijskich w 2026 i 2028 roku.

Zgłoszenia do udziału w przetargu przyjmowane były do ​​25 kwietnia 2022 roku. 2 marca na stronie pojawiła się poprawka dotycząca zakazu dla Rosji i Białorusi.

W wiadomości pierwotnej, opublikowanej przez MKOl 24 lutego 2022 roku Rosja i Białoruś były jeszcze na liście krajów ubiegających się o prawa do transmisji. Po ataku Rosji na Ukrainę oba te kraje zostały wyłączone z procedury przetargowej.

MKOl ogłosił 10 marca ub.r. otwarcie przetargu na sprzedaż praw medialnych w Europie do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026, które odbędą się w Mediolanie, oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich 2028, które odbędą się w Los Angeles.

Dołącz do dyskusji: Rosja pozbawiona praw do transmisji igrzysk olimpijskich

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marlena
Ten kraj powinien być pozbawiony wszystkiego.
odpowiedź