SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKOl solidaryzuje się z Ukrainą. Prezes Kraśnicki napisał list do Sergieja Bubki

Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, skierował list do Sergieja Bubki, prezesa Ukraińskiego Komitetu Olimpijskiego z wyrazami solidarności i deklaracją gotowości wsparcia dla narodu ukraińskiego, a także ukraińskich sportowców i ich najbliższych.

"Jesteśmy z Wami w tym nieprawdopodobnie trudnym czasie i oferujemy Wam gotowość pomocy." – napisał prezes PKOl.

Andrzej Kraśnicki zapewnił Sergieja Bubkę o gotowości współpracy, pomocy i otwartości. Zapewnił, że PKOl na bieżąco monitoruje sytuację na Ukrainie i na granicach oraz że jest gotowy do udzielenia pomocy ukraińskim sportowcom, ich kolegom i rodzinom.

"Polska i Polski Komitet Olimpijski w pełni popierają niepodległość Waszego kraju i zdecydowanie potępiają atak na Ukrainę oraz łamanie zasad i olimpijskich wartości. Łączymy się z całą Ukraińską Społecznością, przekazujemy Wam słowa wsparcia, otuchy i solidarności. Jesteśmy też gotowi do niesienia Wam wszelkiej pomocy. Nasze drzwi są dla Was otwarte." – napisał prezes PKOl.

MKOl i EOC także wspierają Ukrainę

PKOl podkreśla, że w sprawie wydarzeń na Ukrainie stanowiska zajęły też Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) oraz Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich (eng. The European Olympic Committees - EOC).

Obie organizacje potępiły naruszenie rozejmu olimpijskiego, zaapelowały o pokój, solidarność z Ukraińską Wspólnotą Olimpijską, pomoc, wzajemną życzliwość i przyjaźń.

MKOl i EOC poinformowały, że monitorują tę głęboko niepokojącą sytuację i wyraziły gotowość do współpracy oraz zapewnienia pomocy humanitarnej tam, gdzie to możliwe.

Ponadto, MKOl zaapelował do wszystkich federacji sportowych o przełożenie lub odwołanie imprez sportowych na terenie Federacji Rosyjskiej i na Białorusi oraz nieeksponowanie flag i hymnów tych krajów.

Dołącz do dyskusji: PKOl solidaryzuje się z Ukrainą. Prezes Kraśnicki napisał list do Sergieja Bubki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl