SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rosja zablokuje dostęp do LinkedIn, bo portal nie przeniósł się na tamtejsze serwery

Rosyjski regulator Roskomnadzor zablokuje tamtejszym użytkownikom LinkedIn możliwość korzystania z serwisu. To skutek wyroku sądu oraz przepisów nakazujących przeniesienie serwerów firmy na teren Rosji.

czekaj...Article

W ubiegłym tygodniu rosyjski sąd odwoławczy odrzucił apelację serwisu LinkedIn związaną z nowymi przepisami dotyczącymi funkcjonowania w Rosji zagranicznych firm zbierających dane na temat użytkowników będących obywatelami tego kraju. Jeszcze w 2014 r. Rosja stwierdziła, że takie serwisy jak Google, eBay, Uber czy LinkedIn mają obowiązek obsługiwania rosyjskich użytkowników za pomocą serwerów zlokalizowanych w Rosji.

Teraz sąd odwoławczy stwierdził, że kilka podmiotów zagranicznych, m.in. Google i Uber podjęły już działania w kierunku uruchomienia swoich serwerów w Rosji. Tymczasem LinkedIn zdaniem sędziów nie przedstawił do tej pory dokumentów potwierdzających przygotowania do takiego kroku.

Odrzucenie apelacji LinkedIn, który od czerwca br. jest własnością Microsoftu, kończy proces sądowy zapoczątkowany wniesieniem w czerwcu br. pozwu przeciwko serwisowi przez Roskomnadzor – rosyjskiego regulatora rynku telekomunikacyjnego. Urząd tłumaczył, że LinkedIn nie wywiązuje się ze swoich obowiązków nałożonych przez rosyjskie prawo.

W konsekwencji sądowego wyroku Rosmonadzor zapowiedział, że w ciągu kilku dni dojdzie do zablokowania dostępu do LinkedIn dla rosyjskich użytkowników, których obecna liczba jest szacowana na ok. 5 mln.

W odpowiedzi na to LinkedIn wydał komunikat, w którym informuje o konsekwencjach blokady oraz zapowiada dalsze działania na rosyjskim rynku. - Decyzja sądu i blokada dostępu do LinkedIn to straty dla milionów naszych użytkowników, w tym także firm które dzięki nam mogą rozwijać swoją działalność - stwierdzono w komunikacie. - Będziemy zabiegać o spotkanie z Roskomnadzor, aby dalej dyskutować kwestie związane z lokalizacją naszych serwerów na terenie Rosji - zapowiada LinkedIn.

LinkedIn w III kwartale br. zanotował 8,6 mln dol. zysku, a jego przychody zwiększył się w tym samym czasie do 959,8 mln dol. Na koniec III kwartału portal miał 466,9 mln zarejestrowanych użytkowników, o 18 proc. więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Rosja zablokuje dostęp do LinkedIn, bo portal nie przeniósł się na tamtejsze serwery

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
privat
Jak widać Rosja stara się dbać o ochronę danych swoich użytkowników przed amerykańską inwigilacją.
odpowiedź
User
nik
dobrze. odciac od swiata profesjonalistow z rosji. polscy beda mieli wieksza szanse
odpowiedź
User
Wojtek
Żadne szpiegostwo, podporządkowanie nie jest dobre, ale my rosyjskie znany aż za dobrze.
Obecnie widać na świecie nawet w Polsce rosyjskie wpływy propagandę, która chce osłabić więzi Polski z Unią, z USA. Rosja nie może się pogodzić, że Polska wyrwała się spod jej wpływów. Dlatego PiS, który czasami krytykuje UE dla celów politycznych u nas lokalnie..pośrednio pomaga Putinowi.
odpowiedź