SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rosną przychody i zysk Kino Polska TV

Grupa Kino Polska TV w I półroczu br. zanotował wzrost przychodów i zysku netto. - Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych rezultatów - mówi Bogusław Kisielewski, członek zarządu Kino Polska TV.

Przychody telewizyjnej spółki w pierwszych sześciu miesiącach br. wyniosły 56,441 mln zł, czyli o 13 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk netto uplasował się na poziomie 9,590 mln zł, czyli był o 27 proc. wyższy niż rok wcześniej. Natomiast zysk z działalności operacyjnej poszedł do góry o 11 proc. do 10,090 mln zł, zaś wskaźnik EBITDA - o 12 proc. do 13,479 mln zł.

Z raportu wynika, że przychody Kino Polska TV z działalności emisyjnej wyniosły w I półroczu br. 23,025 mln zł (wzrost o 6 proc.), z produkcji kanałów - 18,904 mln zł (+ 13 proc.), a z reklamy - 9,425 mln zł (+ 16 proc.).

- Kierując się stabilną sytuacją finansową Kino Polska TV SA oraz perspektywami jej rozwoju, podjęliśmy decyzję o przyjęciu polityki wypłaty dywidendy w latach 2013-2014. Będziemy rekomendować radzie nadzorczej i walnemu zgromadzeniu, aby wartość rocznej dywidendy, wypłacanej akcjonariuszom spółki w latach 2013-2014, wynosiła 1 zł brutto na jedną akcję, przy założeniu utrzymania co najmniej obecnego poziomu zysków generowanych przez spółkę - mówi Bogusław Kisielewski.

Przypomnijmy, że zarząd Kino Polska TV sporządził prognozę zakładającą, że EBITDA Grupy za rok 2014 wyniesie około 55 mln zł - pod warunkiem przejęcia przez nią na własność do końca tego roku kanałów filmowych marki Filmbox (więcej na ten temat), zachowania rynku reklamy w obecnej kondycji i utrzymania przychodów od operatorów kablowych i satelitarnych na poziomie z roku 2013.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rosną przychody i zysk Kino Polska TV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl