SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rossmann z powodu tekstów krytykujących 500+ wycofuje cały nakład „Skarbu”, konsekwencje dyscyplinarne w redakcji

Sieć drogerii Rossmann zdecydowała się wycofać z dystrybucji cały nakład papierowy nowego numeru swojego magazynu „Skarb” w którym znalazły się dwa artykuły w krytycznym tonie opisujące program 500+. - Celem naszej firmy nigdy nie było i nie jest angażowanie się w toczone publicznie dyskusje o charakterze politycznym bądź ideologicznym - tłumaczy spółka.

Article

Jak informowaliśmy dzisiaj przed południem, w niedzielę sieć Rossmann na swoich profilach na Facebooku i Twitterze przeprosiła czytelników, którzy „poczuli się urażeni artykułami na temat programu 500+ w październikowym ‘Skarbie’”. Chodzi o tekst Mariusza Nowika o negatywnych konsekwencjach gospodarczych tego programu oraz felieton Hanny Bakuły krytykujący mechanizm przyznawania tych środków i brak kontroli, na co są wydawane przez rodziców.

W poniedziałek rano oba artykuły usunięto z e-wydania „Skarbu” dostępnego w serwisie Rossmann.pl. Rzeczniczka prasowa firmy Agata Nowakowska poinformowała Wirtualnemedia.pl, że ze sklepów usunięte zostanią pozostające w nich egzemplarze miesięcznika. Jego nakład wynosi 800 tys. egz.

Dlaczego spółka podjęła takie kroki? Jej zdaniem artykuł Mariusza Nowika „został napisany niezgodnie ze sztuką dziennikarską, program 500+ został w nim opisany w sposób jednostronny i tendencyjny”, a felieton „zawiera prywatne poglądy pani Bakuły i nie odzwierciedla stanowiska Rossmanna”.

- W dotychczasowych wydaniach miesięcznika „Skarb” staraliśmy się być zawsze blisko naszych czytelników i klientów, prezentować teksty w sposób obiektywny i wyważony. Nie chcieliśmy nikogo dotknąć, nie takie były nasze intencje - czytamy w oświadczeniu firmy. Celem naszej firmy nigdy nie było i nie jest angażowanie się w toczone publicznie dyskusje o charakterze politycznym bądź ideologicznym. Celem Rossmanna jest dostarczanie klientom jak najwyższej jakości usług - dodaje spółka.

Rossmann zapowiedział też, że wobec osób z redakcji „Skarbu”, które odpowiadają za „ten niedopuszczalny incydent”, wyciągnięte zostaną konsekwencje. Na razie nie wiadomo, jakie i wobec kogo. Redaktor naczelną pisma od maja 2013 roku jest Agata Młynarska. Na razie nie udało nam się uzyskać jej komentarza w tej sprawie.

Przeprosiny firmy za publikację tekstów znajdą się także w listopadowym wydaniu „Skarbu”.

Według badania PBC „Skarb” jest najbardziej poczytnym miesięcznikiem, od grudnia ub.r. do maja br. czytanie tego pisma deklarowało 8 proc. osób z grupy wiekowej 15-75 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rossmann z powodu tekstów krytykujących 500+ wycofuje cały nakład „Skarbu”, konsekwencje dyscyplinarne w redakcji

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pan Adam
A ja proponowałbym żeby Rossmann powiększył asortyment o wódkę. Będą mogli ją na przykład sprzedawać ze zniżką beneficjentom programu 500+ zgodnie z linią ideologiczną Młynarskiej i Bakuły, he, he.
odpowiedź
User
prawnik
Szkoda. Chętnie bym przeczytał. Zazwyczaj dawałem dziecku do wycinania albo malowania.

Co do "strat wizerunkowych" - będą zerowe. Czytelnictwo Skarbu jest zapewne takie, jak innych pisemek reklamowych, czyli (prawie) zerowe. Kto ma tam kartę zniżkową na towary dziecięce, ten nadal będzie kupował. A klientela sklepu to nie osoby z grupy "500+ ratuje życie", a z grupy "no skoro dają 500+, to wezmę".
odpowiedź
User
Ela
Strach jest najgorszym doradcą.
odpowiedź