SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Roszady w naTemat.pl: odchodzą Gierszewski i Luty, dołączają dziennikarki i managerowie, będzie nowy serwis tematyczny

Z redakcji naTemat.pl odchodzą dziennikarze Mariusz Gierszewski i Paweł Luty, natomiast dołączają Małgorzata Gołota, Justyna Bakalarska, Anna Wiśniewska, Urszula Schwarzenberg-Czerny i Katarzyna Kasprzyk. Portal zatrudnia też kolejne osoby do zespołu sprzedaży i redaktora naczelnego nowego serwisu tematycznego, który zostanie uruchomiony na początku przyszłego roku.

Article

Mariusz Gierszewski i Paweł Luty pracowali w naTemat.pl od lipca br. Gierszewski wcześniej przez 12 lat był reporterem i dziennikarzem śledczym Radia ZET, a w latach 2013-2014 - rzecznikiem prasowym Stadionu Narodowego w Warszawie (więcej na ten temat). Od listopada będzie dziennikarzem „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes), gdzie dołączy do działu społeczno-politycznego „Dziennik”. Z kolei Luty przechodzi Spidersweb.pl. Przed naTemat.pl pracował m.in. w „Forbesie” i „Briefie”.

Z początkiem listopada do redakcji NaTemat.pl dołączą Małgorzata Gołota, Justyna Bakalarska, Anna Wiśniewska i Urszula Schwarzenberg-Czerny. Gołota przez ostatnie 3,5 roku pracowała w Eurozecie jako redaktorka serwisów internetowych Radia Plus i Radia ZET Gold, a wcześniej była prowadzącą i wydawcą programów porannych w Radiu Plus oraz dziennikarką toruńskiej „Gazety Wyborczej” i „Polski The Times”.

Justyna Bakalarska poprzednio od lipca ub.r. pracowała jako dziennikarka w „Polska The Times” i koordynatorka zespołu redakcyjnego miesięcznika „Nasza Historia”, wprowadzonego do sprzedaży w listopadzie ub.r. (więcej na ten temat). Wcześniej była m.in. marketing manager w agencji Level Up oraz instruktor w Impact Polska.

Anna Wiśniewska przez ostatnie trzy lata pełniła funkcję najpierw dziennikarki, a potem product managera w Interii. Przedtem, w latach 2010-2011, była redaktorką i tłumaczką w NextWeb Media (wydawcy serwisów tematycznych m.in. o zdrowiu i urodzie, motoryzacji i nowych technologiach, który w latach 2012-2013 był udziałowcem naTemat.pl, odpowiadając za obsługę techniczną portalu). Wcześniej Wiśniewska jako freelancerka zajmowała się tłumaczeniami i copywritingiem.

Urszula Schwarzenberg-Czerny przez ostatnich kilka lat pracowała jako wydawca serwisów internetowym w Polskim Radiu. Wcześniej była dziennikarką m.in. w Tok FM.

W ostatnich tygodniach do redakcji naTemat.pl dołączyła już Katarzyna Kasprzyk, która wcześniej pracowała w „Trendach Kultury” i była redaktor naczelną serwisu Sztuka.pl.

- W styczniu do zespołu sprzedaży naTemat dołączą dwie bardzo doświadczone senior account managerki. Obie złożyły już wypowiedzenia w swoich firmach, ale nie mogę jeszcze ujawnić ich nazwisk. W grudniu będziemy mogli ogłosić nazwisko osoby, która zostanie redaktorem naczelnym naszego nowego serwisu oraz nazwisko osoby, która zostanie moim zastępcą i szefem butiku reklamy natywnej, a odchodzi z jednego z najważniejszych stanowisk w jednej z największych warszawskich agencji reklamowych - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Machała, szef naTemat.pl.

Przypomnijmy, że poprzednio butkiem reklamy natywnej naTemat.pl kierowała Katarzna Szpor, która odeszła z końcem września do własnej firmy doradczej (przeczytaj o tym więcej).

Machała nie ujawnia na razie, jakiej dziedziny będzie dotyczyć ani jak będzie się nazywać nowy serwis tematyczny związany z naTemat.pl. Wiadomo, że zostanie uruchomiony na początku stycznia.

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach wydawca portalu uruchomił dwa takie serwisy przekształcone z blogów: wspólnie z Anną Muchą - Mamadu.pl (więcej na ten temat) i razem z Rafałem Madajczakiem - ASZdziennik.pl (więcej o tym).

- W sensie liczbowym: rok do roku nieco powiększył się newsroom naTemat, bardzo znacząco powiększył się butik reklamy natywnej, planujemy obecnie znaczące powiększenie zespołu sprzedaży. Wszystko odbywa się w ślad za rosnącymi przychodami - w 2014 roku już do końca września znacząco większymi niż w całym 2013 roku - oraz dynamicznie rosnącym ruchem - podkreśla Tomasz Machała.

Przypomnijmy, że w ub.r. wpływy naTemat.pl wyniosły ok. 2,5 mln zł (więcej na ten temat). W sierpniu br. portal odwiedziło 1,75 mln internautów (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: Roszady w naTemat.pl: odchodzą Gierszewski i Luty, dołączają dziennikarki i managerowie, będzie nowy serwis tematyczny

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
?
Dlaczego ludzie masowo odchodzą z redakcji naTemat?
odpowiedź
User
ekspert
odchodzą a ruch rośnie, więc bólu nie ma ;)
odpowiedź
User
ekspert
odchodzą a ruch rośnie, więc bólu nie ma ;)
odpowiedź