SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Róże Gali 2009 dla Szymborskiej, Torbickiej i Kwaśniewskich

Rozstrzygnięta została siódma edycja plebiscytu Róże Gali na najpiękniejszych znanych Polaków. Nagrodzeni przez tygodnik "Gala" (G+J Polska) zostali: Grażyna Torbicka, Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy, Antoni Pawlicki, Martyna Wojciechowska i Wisława Szymborska.

Róże Gali 2009 dla Szymborskiej, Torbickiej i Kwaśniewskich

Grażyna Torbicka wygrała w kategorii "Piękna Zawsze", Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy zostali uznani za "Piękna Parę", nagrodę w kategorii "Piękny Debiut" otrzymał Antoni Pawlicki, zaś "Piękną w Sieci" internauci okrzyknęli Martynę Wojciechowską. Poza nagrodami przyznawanymi przez czytelników "Gali", redakcja tygodnika wyróżnieniem specjalnym - "Różą Róż" uhonorowała noblistkę Wisławę Szymborską.

Laureaci otrzymali statuetki Róże Gali 2009, zaprojektowane przez firmę Apart. Nazwiska zwycięzców tegorocznego plebiscytu opublikowano 17 grudnia w świątecznym wydaniu magazynu (nr 51/52), bo w tym roku wydawnictwo zrezygnowało z ceremonii wręczenia nagród. 

Tegoroczna edycja plebiscytu obyła się bez kontrowersji, jakie towarzyszyły konkursowi rok temu. Wtedy w kategorii "Piękna Para" wygrali Tomasz Raczek i Marcin Szczygielski, co wywołało oburzenie jednego z członków zarządu TVP i w efekcie Telewizja Polska zakończyła współpracę z G+J przy transmitowaniu ceremonii Róż Gali.

Zeszłoroczny werdykt czytelników, którzy wybrali homoseksualną parę, Magdalena Malicka prezes wydawnictwa, uznała za najważniejsze wydarzenie roku w mediach. - "Gala" wyszła poza swoją misję, jaką jest przybliżanie gwiazd i znanych osób swoim czytelnikom, i zabrała głos w publicznej debacie na temat wartości wyznawanych przez nasze społeczeństwa - komentowała na naszych łamach Malicka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Róże Gali 2009 dla Szymborskiej, Torbickiej i Kwaśniewskich

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl