SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rozgłośnie regionalne w ofensywie

Rozpoczęła się druga część akcji antenowej 'Potęga radia' codziennie, od poniedziałku do soboty, w dniach 9-28 maja br., we wszystkich czterech ogólnopolskich programach PR SA prezentowana jest kolejno każda z 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia

Dzięki temu słuchacze w całym kraju dowiedzą się „z pierwszej ręki” - co dzieje się w różnych regionach Polski i jaka jest specyfika środowiska, w którym działają poszczególne rozgłośnie.

Kalendarz prezentacji rozgłośni regionalnych na antenie Polskiego Radia SA przedstawia się następująco:

9 maja – Polskie Radio Kraków SA

10 maja – Radio Rzeszów SA

11 maja – Radio Opole SA

12 maja – Radio Katowice SA

13 maja – Polskie Radio Pomorza i Kujaw SA - Bydgoszcz

14 maja – Radio Merkury SA - Poznań

16 maja – Radio Gdańsk SA

17 maja – Radio Białystok SA

18 maja – Polskie Radio Szczecin SA

19 maja – Radio Wrocław SA

20 maja – Radio dla Ciebie – Warszawa

21 maja – Radio Kielce SA

23 maja – Radio Zachód SA - Zielona Góra

24 maja – Radio Łódź SA

25 maja – Radio Lublin SA

27 maja – Radio Koszalin SA

28 maja – Radio Olsztyn SA

Przez cały dzień, w kilku wejściach antenowych omawiane będą różne aspekty życia danego regionu i rozgłośni. Audycje przygotowywane będą we współpracy z dziennikarzami z rozgłośni.

W Programie 1 Polskiego Radia, w „Sygnałach dnia” oprócz przeglądu prasy regionalnej i relacji z dyżuru reporterskiego, znajdzie się rozmowa z szefem rozgłośni. Tamtejsi dziennikarze przygotowują dla „Czterech pór roku” informacje z zakresu poradnictwa, dla „Magazynu z kraju i ze świata” relacje z lokalnych wydarzeń. W „Muzycznej Jedynce” oraz popołudniówce „Z pierwszej ręki” znajdą się rozmowy z prezenterami muzycznymi. W „Wieczorze z Jedynką” będzie mowa o wydarzeniach kulturalnych, odbywających się w danym regionie.

Również tematom kulturalnym najwięcej czasu poświęci Program 2 PR. Będą one omawiane i prezentowane w codziennej audycji „Poranek Dwójki” (godz. 6.00-9.00).

Trójka zaplanowała w porannym „Zapraszamy do Trójki” serial o ciekawych, wyjątkowych ludziach. W audycji „Orzech i reszta” (godz. 13.00-16.00) dziennikarze z rozgłośni  poinformują słuchaczy Trójki o ważnych wydarzeniach i imprezach zbliżającego się sezonu. W popołudniowym „Zapraszamy do Trójki” znajdą się tematy społeczno-publicystyczne i próba odpowiedzi na pytanie: „czym żyje region”?

W Polskim Radiu BIS - w ramach prezentacji rozgłośni regionalnych PR -codziennie rano przedstawione będą najważniejsze informacje z kolejnych regionów, głównie poświęcone muzyce i kulturze, przygotowane przez dziennikarzy lokalnych. W audycjach popołudniowych Radio Bis będzie kładło nacisk na regionalne programy sportowe, a także zaprezentuje próbki reporterskie uczniów z tamtejszych liceów - informuje "Polskie Radio".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rozgłośnie regionalne w ofensywie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl