SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rozpoczęła działalność Fundacja Canal+

We wtorek zainaugurowała swoją działalność Fundacja Canal+ - ma realizować programy w zakresie sportu, edukacji medialnej, filmu i multimediów.

Rozpoczęła działalność Fundacja Canal+

W czerwcu fundacja ma uruchomić swój pierwszy projekt, a mianowicie „Akademię Trenera” – program szkoleniowy dla trenerów piłki nożnej i przyszłych piłkarzy. Rozwijany będzie także - realizowany od 2006 roku - program edukacji medialnej „MediaStarter”.

- Powołanie fundacji ma stanowić realny wkład spółki Canal+ Cyfrowy w sprawy społeczne. Chcemy wykorzystać naszą wiedzę oraz doświadczenia na polu sportu, filmu, multimediów oraz edukacji medialnej i przekazać je dalej, w szczególności młodym ludziom. Będziemy to robić poprzez tworzenie konkretnych programów i taka działalność jest na stałe wpisana w strategię naszej firmy. „Akademia Trenera” to pierwszy program, który wprowadzamy. Pracujemy już nad kolejnymi – powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Bertrand Le Guern, prezes zarządu Canal+ Cyfrowy.

„Akademia Trenera” ruszy z początkiem czerwca i jest skierowana przede wszystkim do trenerów rekreacyjnych piłki nożnej w całej Polsce. W ramach programu powstanie system szkolenia młodych piłkarzy. Obejmie on dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat.

Materiały szkoleniowe „Akademii Trenera” zostaną wydane w formie serii płyt DVD. Oprócz programu trenerskiego będą one zawierać praktyczne informacje, jak tworzyć i zarządzać drużyną i klubem oraz jak pozyskiwać środki na ich utrzymanie. Projekt jest przygotowywany we współpracy z Akademią Piłkarską im. H. Reymana oraz Akademią Rozwoju Filantropii.

W ramach działań fundacji rozwijany będzie także program edukacji medialnej „MediaStarter”. Realizowany jest on przez Canal+ Cyfrowy od 2006 roku i skierowany jest do gimnazjalistów oraz ich nauczycieli. Integralnym elementem tego programu jest konkurs dziennikarski „Liczy się temat”, w czasie którego uczniowie muszą wykazać się umiejętnościami reporterskimi. Jak dotąd, odbyły się cztery edycje tego konkursu, a ich zwycięzcy otrzymywali nagrody pieniężne.

W skład zarządu Fundacji Canal+ weszli: Aleksandra Owsiak (która kieruje fundacją) oraz troje pracowników spółki Canal+ Cyfrowy: Dorota Zawadzka – szef komunikacji, dziennikarz sportowy Tomasz Smokowski oraz Kamila Barabasz – szefowa HR.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rozpoczęła działalność Fundacja Canal+

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mapa
ekstra pomysł jestem za, tylko szkoda, że zajmuje się tym telewizja płatna a nie państwo
8 8
odpowiedź