SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rozstrzygnięcie konkursu dla studentów 'Grasz o staż'

23 czerwca 2006 roku w Warszawie podczas uroczystej gali finałowej ogłoszono wyniki XI edycji konkursu 'Grasz o staż' organizowanego przez 'Gazetę Wyborczą' i firmę PricewaterhouseCoopers.

Spośród 1800 prac konkursowych wybrano 180 laureatów - osoby, które najlepiej rozwiązały zadania konkursowe i zaprezentowały się celująco w czasie rozmów kwalifikacyjnych w firmach. Zgodnie z zasadami konkursu wszyscy laureaci odbędą płatne staże w renomowanych firmach i organizacjach pozarządowych.  „Gazeta Wyborcza” w poniedziałkowym dodatku „Gazeta Praca” opublikuje pełną listę zwycięzców oraz firm i organizacji, które ufundowały praktyki.

Corocznie konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Jednak tegoroczna edycja była pod tym względem rekordowa - od momentu jej rozpoczęcia, czyli od 1 stycznia 2006 r., strona internetowa konkursu www.grasz.pl  została odsłonięta aż 1 mln 700 tys. razy.

Agora SA, wydawca „Gazety Wyborczej”, ufundowała praktyki w działach public relations i pracowniczym; natomiast „Gazeta Wyborcza” - w dziale promocji. Praktyki na Czerskiej odbędą  Katarzyna Cieślik,  Mirosław Packiewicz i  Beata Stąpor. W tym roku największą liczbę punktów uzyskał Michał John - laureat konkursu w 2005 r., który w zeszłym roku odbył staż w biurze prasowym Agory.

Konkurs „Grasz o staż" powstał w 1996 roku z inicjatywy „Gazety Wyborczej" i firmy PricewaterhouseCoopers. Jego celem jest ułatwienie znalezienia pracy najlepszym studentom poprzez program płatnych praktyk w renomowanych firmach oraz pomoc pracodawcom w znalezieniu młodych, zdolnych i kompetentnych pracowników. Uczestnicy konkursu oprócz praktyk mogą także wygrać nagrody dodatkowe w postaci szkoleń i studiów.

Od momentu powołania programu „Grasz o staż" wzięło w nim udział łącznie 220 polskich i międzynarodowych pracodawców (w tym kilkudziesięciu wielokrotnie) z niemal wszystkich branż oraz 17 tys. 500 studentów. Reputację konkursu i wysokie uznanie dla jego misji potwierdzają liczne wyróżnienia, w tym przyznana w 2004 roku Nagroda Środowiska Studenckiego oraz Best Brand in Practice przyznana w 2002 r. przez Professional Marketing Forum Central & Eastern Europe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rozstrzygnięcie konkursu dla studentów 'Grasz o staż'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl